Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ARANIYOR *** 159 Dizel Otomatik Full  (Okunma sayısı 2033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkness

• Membro
ARANIYOR *** 159 Dizel Otomatik Full
« : 18 Aralık 2014, 23:46:34 »
Arkadaşlar merhabalar,

Linkteki araba aramızdan birinin midir? yada tanıyan var mı? yorumlarınıza ihtiyacım var...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-159-dizel-otomatik-sunrooflu-96binde-188834112/detay

Km max 80 - 100 binin altında 2007 ve sonrası deri+ sunroof Distinctive Plus donanımında 159 olup satmak isteyen varsa görüşmek isterim,

Saygılar...
Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz...

hi_cazz

• Membro
Ynt: ARANIYOR *** 159 Dizel Otomatik Full
« #1 : 19 Aralık 2014, 08:46:38 »
Eğer araç ilanda belirtildiği gibiyse çok iyi. Bakın derim.

master

• Editore
« #2 : 19 Aralık 2014, 08:51:55 »
Araç İzmir'de 3. sanayiide oto boya atölyesi olan Ercüment Bey'in. İzmir'in en iyi boyacısıdır, muhtemelen bu aracı da kendileri boya koruma yapmışlardır. İlk alındığı zamanlarda Alfa Teknik'te görmüştüm, içi dışı çok bakımlı duruyordu. Ben ordayken de araca bakım yapıyorlardı. Ercünün yaptığı boya işçiliği ve boya koruma aracı sıfır haline getirir neredeyse, o yüzden gerçek hayatta görüntüsü süper olacaktır.

Büyük ihtimalle alınıp, bakımını yapıp üstüne biraz kar ekleyerek satmaya çalıştıkları bir araç. Bu yüzden araba temizse bence direk alınır. Alfa Teknik'le de konuştum geçenlerde bu araba hakkında, tertemiz olduğunu söylediler. Ki eksiğini gediğini kendileri yaptıkları için ben bireysel olarak güvenirdim, 10 seneden uzun süredir benim servisim orası. Alfa Teknik bu şekilde araba alıp satıyor. Uygun fiyata araba bulup, bakımlarını ve kozmetiğini halledip, masrafsız hale getirip üstüne biraz kar ekliyorlar. Ki avantajı da bakımlarını kendileri yaptığı için sadece parça bedeliyle hallediyorlar. Yani aynı işi son kullanıcı yapmaya kalksa bakımları daha pahalı tutacağı için servisin koyduğu satış fiyatından daha yüksek fiyatla satışa çıkarmak zorunda kalacak. Bu yüzden bu araba bence alıcı için de satıcı için de karlı bir iş.

Ancak bu araba Ercüment'in, dolayısıyla Alfa Teknik'le bağlantısı nedir tam olarak bilmiyorum.

Kendime 159 bakıyor olsam ilk olarak gider bu arabayı incelerdim.
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

Darkness

• Membro
« #3 : 19 Aralık 2014, 11:06:57 »
Bilgiler için çok teşekkür ederim, 2008 model sadece sunroof olmayan bir modeli 42 bine kaçırdım km side 86 binde ve siyah bir arabaydı oda, sunroof olmadığı için ilgilenmemiştim ama bu araç için fiyatı bir satıcı ile görüşmek lazım...

fevkalbeser12

• Membro
« #4 : 19 Aralık 2014, 11:28:51 »
Ben az önce satan kişiyle  görüştüm en son 54e bırakıcam dedi. Bence biraz fazla 159 için makjajlı kasa falan olsa olabilir o rakamlar ama 2007 model 2015te 8 senelik araba olucak açıkçası benim kafamdaki rakam 50 ama o paralara vermez gibi görünüyor.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

max-ime

• Membro
« #5 : 19 Aralık 2014, 11:45:00 »
Ben az önce satan kişiyle  görüştüm en son 54e bırakıcam dedi. Bence biraz fazla 159 için makjajlı kasa falan olsa olabilir o rakamlar ama 2007 model 2015te 8 senelik araba olucak açıkçası benim kafamdaki rakam 50 ama o paralara vermez gibi görünüyor.

Şu 159 yokluğunda sunrooflu, otomatik 159 50binli rakamlara imkansız artık. (insan gibi binilen araçlar için söylüyorum :) )
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

master

• Editore
« #6 : 19 Aralık 2014, 12:59:12 »
Bugün Ercüment ile konuştum, araç Alfa Teknik'in değil Ercüment'inmiş. Alfa Teknik'ten almış o da. Aracın bütün bakımlarının tam olduğunu söylüyor.

Fiyat olarak bana da 54.000 TL verdi.

Otomatik vites meraklısı olan varsa bu donanım + otomatik vitese + iç dış renk kombinasyonuna bence fiyat yüksek değil. Bakımları da tamsa, direksiyon kutusu sağlamsa 45-46'ya alacağınız birçok araç yerine bu daha mantıklı. Triger + turbo + lastikler + ön takım + direksiyon kutusu = kabaca 12.000 TL tutuyor, manuelde buna 2.000 TL debriyaj da eklenmesi gerekiyor. Bu yüzden araç gerçekten temizse ben 54.000 TL'ye alırdım.

Daha ucuza da 159 alınır, kullanılır da. Ama Alfisti arabası kondüsyonuna gelecekse, masrafları yapılmış olanı almayı tercih ederdim.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 13:07:07 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

ar.159

• Membro
« #7 : 19 Aralık 2014, 13:09:39 »

Şu 159 yokluğunda sunrooflu, otomatik 159 50binli rakamlara imkansız artık. (insan gibi binilen araçlar için söylüyorum :) )
bencede nadir bulunan bir kombinasyon kaza yok 100 bin devrilmemiş tertemiz bir araba için makul fiyattır bu
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

Darkness

• Membro
« #8 : 19 Aralık 2014, 13:34:46 »
bu makyaj olayı 2009 senesinde mi olmuştu? sadece içinde bazı değişiklikler oldu diye hatırlıyorum !

ar.159

• Membro
« #9 : 19 Aralık 2014, 14:03:13 »
bu makyaj olayı 2009 senesinde mi olmuştu? sadece içinde bazı değişiklikler oldu diye hatırlıyorum !
o makyaj olayını başka herhjangi bir marka yapsaydı oto dergilerinde sayfa sayfa haberleri reklamları olurdur "makyajla her ne kadar görsel pek bir fark olmasada aslında biz bin kusur parçayı yeniledik diye" hem makyajlı hem makyajsız kullanan biri olarak söylüyorum makyaj sanıldığı kadar sat değil bilinmedik çok detay var sağolsun alfa ve birmot kafası bir olunca bizim haberimiz olmuyor o kadar
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

fevkalbeser12

• Membro
« #10 : 19 Aralık 2014, 14:03:55 »
Frenler daha iyi olmuş en büyük artısı o, iç göstergeler daha güzel, bagaj kapağı logodan açılıyor koltuklar biraz farklı birde biraz daha hafif 40 kilo civarı olması lazım.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

Darkness

• Membro
« #11 : 22 Aralık 2014, 00:11:41 »
hayatımda ilk defa bu 159 aracı kullanıp yakından test etme durumum oldu, daha önce hiç 159 kullanmamıştım.
54 den aşağı düşmüyor Ercüment Bey, kendisi boya koparta işi yapıyor, tavanında temizlik boyası yapılıyordu ben gittğimde...

Kısacası bu aracın fiyat performans benim kriterlerime uymuyor!!! Hatta 159 genel itibari ile beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim :(

o arada bir araç (159) daha mekana geldi arkadaşıymış ve o da satılıkmış, Beyaz renk deri sunroof onuda epey test ettim, biraz daha diri ve daha atak bir araçtı genel olarak da daha diriydi, plus donanımlı değildi,
bu arada bu araçları görmeye 2014 1.6 dizel volvo s60 ım ile gitmiştim, ayrıca 2014 dizel dsg golf7 ve 2012 audi a4 dsg kullanıyorum şirket araçları olarak sıklıkla (ister istemez aracın tüm kıyaslarını ve tepkilerini bu araçlar üzerinden değerlendirdim) 2014 skoda octavia dizel dsg de ekleyebiliriz,   

Genel olarak sinyal kollarından direksiyon tepkilerine, alt devirlerinden, içeri aldığı sese, genel hızlanmasından malzeme kalitesine kadar 159 beni çok tatmin etmedi :/ istanbula dönünce 1-2 tanesine daha bakıp genel kanıya sahip olucam...
Klasik italyan aracı dışı seni içi beni yakar mantığı var gibi, dışarıdan baktığınızda çok keyifli ama, konfora ve sürüş kalitesi dışı kadar tatmin edici değil malesef, 1.9 dizel 150 hp değil gibiydi araçlar :/

Gelişmiş bir fiat aracı algısı oluşturdu malesef bende, daha önceki 156 larımda hatta mk1 156 da böyle bir duygu yaşamadım...

Hayırlısı diyelim, sanırım beklentim çok yüksekti. Sonuçta 6-8 yaşında arabalar ama..
genede 1-2 tanesine bakıp aramaya devam edeceğim...

izlenimlerim bu şekilde, ha birde rolanti motor sesi rahatsız edecek derecede her ikisinde de yüksekti. Bir tanesi yeni çalışmıştı 2007 olan diğer 2010 makyajlı olan uzak yoldan geliyordu ama motor sesleri rolantide ve 140-50 km hıza çıkınca çok fazla çıkıyor, sizdekilerde de böyle mi?
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 00:17:36 Gönderen: Darkness »

hi_cazz

• Membro
« #12 : 22 Aralık 2014, 08:44:32 »
Sürüş keyfi konusunda söylediklerinize şaşırdım doğrusu. Hele ki tamamen elektrikli direksiyona sahip golf, skoda, Audi gibi araçlarla kıyaslayıp keyifsiz demeniz anlamak güç. Neyse sizin aradığınız keyfe uymuyor o zaman 159.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ar.159

• Membro
« #13 : 22 Aralık 2014, 10:54:53 »
159 un gelişmiş bir Fiat algısı oluşturması kendinizi koşullamadığınız sürece pek mantıklı değil nitekim 159 un içinde gözle görülür Maserati ile ortak Parça var ama Fiat la yok!
Tüm yazınız boyunca tek hak verebildiğim nokta evet motor Lüzumsuz Gürültülü en azından daha iyi bir yalıtımla ses kesilebilirdi onun dışında Sürüş keyfi yok demek gercekten beklenti farklılığı olsa gerek birde tabi 2014 ten inip 7 Yaşından büyük bir araca biniyorsunuz yadırgamamıştır birazda olağan
Neyse en azından sizin açımızdan sevindirici satın almadan önce Aracın size göre olmadığını görmüşsünüz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
34 AV 0020 COMING SOON!!

leonheart

• Membro
« #14 : 22 Aralık 2014, 11:17:10 »
Valla 159'un sürüş keyfini bence tam olarak yaşamamışsınız. Bu arabanın verdiği keyfi ben bugüne kadar kullandığım diğer marka araçlarda bulamadım. (Arkadan itişli BMW ve Mercedes'leri ayrı tutuyorum). Öyle bir alışkanlık yapan sürüş keyfi ve güveni var ki, diğer araçlara sırf bu yüzden geçiş yapamıyorsunuz. Uzun yolda özellikle yaşamak gerekiyor. Bol virajlı Akseki yolunda sırf bana ayak uyduracam diye bir tane Insignia az kalsın yoldan çıkıyordu, dün gibi hatırlıyorum daha...

Diğer hususlar görecelidir, onlara hiçbirşey diyemem.
159 JTDM Distinctive

master

• Editore
« #15 : 22 Aralık 2014, 13:35:11 »
hayatımda ilk defa bu 159 aracı kullanıp yakından test etme durumum oldu, daha önce hiç 159 kullanmamıştım.
54 den aşağı düşmüyor Ercüment Bey, kendisi boya koparta işi yapıyor, tavanında temizlik boyası yapılıyordu ben gittğimde...

Kısacası bu aracın fiyat performans benim kriterlerime uymuyor!!! Hatta 159 genel itibari ile beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim :(

o arada bir araç (159) daha mekana geldi arkadaşıymış ve o da satılıkmış, Beyaz renk deri sunroof onuda epey test ettim, biraz daha diri ve daha atak bir araçtı genel olarak da daha diriydi, plus donanımlı değildi,
bu arada bu araçları görmeye 2014 1.6 dizel volvo s60 ım ile gitmiştim, ayrıca 2014 dizel dsg golf7 ve 2012 audi a4 dsg kullanıyorum şirket araçları olarak sıklıkla (ister istemez aracın tüm kıyaslarını ve tepkilerini bu araçlar üzerinden değerlendirdim) 2014 skoda octavia dizel dsg de ekleyebiliriz,   

Genel olarak sinyal kollarından direksiyon tepkilerine, alt devirlerinden, içeri aldığı sese, genel hızlanmasından malzeme kalitesine kadar 159 beni çok tatmin etmedi :/ istanbula dönünce 1-2 tanesine daha bakıp genel kanıya sahip olucam...
Klasik italyan aracı dışı seni içi beni yakar mantığı var gibi, dışarıdan baktığınızda çok keyifli ama, konfora ve sürüş kalitesi dışı kadar tatmin edici değil malesef, 1.9 dizel 150 hp değil gibiydi araçlar :/

Gelişmiş bir fiat aracı algısı oluşturdu malesef bende, daha önceki 156 larımda hatta mk1 156 da böyle bir duygu yaşamadım...

Hayırlısı diyelim, sanırım beklentim çok yüksekti. Sonuçta 6-8 yaşında arabalar ama..

izlenimlerim bu şekilde, ha birde rolanti motor sesi rahatsız edecek derecede her ikisinde de yüksekti. Bir tanesi yeni çalışmıştı 2007 olan diğer 2010 makyajlı olan uzak yoldan geliyordu ama motor sesleri rolantide ve 140-50 km hıza çıkınca çok fazla çıkıyor, sizdekilerde de böyle mi?

Ben de çok katılamıyorum size. Kompakt sınıfı bir yana koyayım, orta sınıftaki neredeyse bütün araçları kullandım, net şekilde öne çıkan 3 araçtan bir tanesiydi 159. Bir tanesi C serisi, kapıları kapatınca o sınıfta hiçbir aracın vermediği güven ve lüks duygusunu vererek, bir tanesi BMW 3 serisi, 159'a yakın yol tutuşu ve "bu araçla yoldan çıkmam" güvenini vererek, bir tanesi de 159, o sınıfta en iyi sürüş keyfi ve en özgün iç-dış tasarımı sunarak.

A4'ün 159'dan net şekilde üstün olduğu tek alanı malzeme kalitesi ve işçilik olarak sayarım ben. Bir de 143hp'lik dizel motoruyla dahi 159'dan daha atak hissettiriyor.

Ama bütün üreticilere baktığımız zaman, 159 kadar özgün iç tasarım hangisinde var? Özgün derken, diğerlerinden üstün anlamında söylemiyorum. Ama 159'a binip ardından Giulietta'ya bindiğinizde farklı arabaya bindiğinizi hissediyorsunuz. Golf'ten in, Passat'a bin, aynı arabanın büyüğü. Onu geçtim, 147'den in GT'ye bin, içi birebir aynı. Alfa dahilinde bile bu kadar kendine has tek model 159.

Yanlış anlamayın lütfen, normalde de markayı gerçekten çok seviyorum, ama "herhalde R olmadıkça asla Volvo'ya binmem" dememi önce S40, sonra S60 test sürüşüyle kesinleştirmiştim. Kesinlikle çok kaliteli ve güzel arabalar, ama içinde bu kadar soğuk, bu kadar ruhsuz hissettiğim başka marka da olmamıştı. Aile büyükleri araba almak istediğinde S80 tavsiye ettim ama, o sınıf için çok ayrıcalıklı bence, ama babam araçta sürüş keyfi ve ruh aramaz, ben ararım.

İşte bu yüzden 159'u bu kadar beğenmemiş olmanız gerçekten beni şaşırttı. O sınıfta ben direksiyonu daha keskin bir model kullanmadım, sadece 3 serisiyle eşdeğerini buldum. İçeri aldığı sesi sevmemeniz de şaşırttı, zira Mercedes C serisiyle hemen hemen aynı bu konuda. Konfor olarak C'den kötü, Citroen C5'ten çok daha kötü, A4 ile benzer, ama 3 serisinden çok çok daha iyi misal. Tasarım ve sürüş özelliklerine geldiğinizde ise sazı eline alır 159.

Performans konusuna ise kesinlikle katılıyorum, bu yüzden chipsiz 159 kullanmanın günah olduğunu söylerim hep zaten :) 1300 TL'ye o işi de çözüyorsunuz. Ki bunun ana sebebi de bildiğiniz üzere normalde Saab 9-5'te kullanılmak üzere tasarlanıp sonra 159'a uyarlanan o sınıfta hiçbir araçta olmadığı kadar kaliteli olan, bu yüzden de ağırlığı yüksek kalan şase. Bu şase sayesinde 159 Alfa Romeo'nun bugüne kadar hiç ulaşamamış olduğu kadar kaliteli bir araba zaten.

Muhtemelen 159'un sunduklarıyla sizin beklentileriniz farklıydı veya test ettiğiniz aracın kondüsyonu iyi değildi, ama o sınıftaki bütün araçları tek tek kullanınca 159 gerçekten kendisini ayırt ediyor. Hele ki Golf'le karşılaştırmak bence 159'a büyük haksızlık. Şirket araçlarımızın çoğu Golf, 159'dan daha iyi görünen orta konsol malzemeleri ve işçiliği dışında hiçbir ama hiçbir artısını göremiyorum. Ha bir de 1.6lt motorundan dolayı gelen daha az yakması var. O kadar sadece.

54.000 TL'ye alınabilecek 2007 model 100.000 km civarında otomatik vitesli ve 159'un donanımlarına sahip olan başka herhangi bir aracın 159 fiyat/performans kriterlerinin yanından bile geçebileceğini sanmıyorum. Zamanında ben aradım arabayı değiştirsem yerine benzer sınıfta ne alırım diye, bütçeyi 120.000 TL seviyesine çekmedikçe alternatif bulamadım.
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

cAn16

• Membro
« #16 : 22 Aralık 2014, 18:06:52 »
Bir Tofaş-ARge çalışanı olarak gelişmiş Fiat lafına kesinlikle katılamayacağım  :p

Henüz bir 159 sürüş deneyimim olmadı fakat benim için 159 aşktan ibarettir. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki ama görünen köy de kılavuz istemez  :rock:
2014 Alfa Beyazı Giulietta 1.4 TB TCT 170Hp
2006 Jamara Black 156 1.6 TS Distinctive

Passione

• Membro
« #17 : 22 Aralık 2014, 22:39:18 »

Ben de çok katılamıyorum size. Kompakt sınıfı bir yana koyayım, orta sınıftaki neredeyse bütün araçları kullandım, net şekilde öne çıkan 3 araçtan bir tanesiydi 159. Bir tanesi C serisi, kapıları kapatınca o sınıfta hiçbir aracın vermediği güven ve lüks duygusunu vererek, bir tanesi BMW 3 serisi, 159'a yakın yol tutuşu ve "bu araçla yoldan çıkmam" güvenini vererek, bir tanesi de 159, o sınıfta en iyi sürüş keyfi ve en özgün iç-dış tasarımı sunarak.

A4'ün 159'dan net şekilde üstün olduğu tek alanı malzeme kalitesi ve işçilik olarak sayarım ben. Bir de 143hp'lik dizel motoruyla dahi 159'dan daha atak hissettiriyor.

Ama bütün üreticilere baktığımız zaman, 159 kadar özgün iç tasarım hangisinde var? Özgün derken, diğerlerinden üstün anlamında söylemiyorum. Ama 159'a binip ardından Giulietta'ya bindiğinizde farklı arabaya bindiğinizi hissediyorsunuz. Golf'ten in, Passat'a bin, aynı arabanın büyüğü. Onu geçtim, 147'den in GT'ye bin, içi birebir aynı. Alfa dahilinde bile bu kadar kendine has tek model 159.

Yanlış anlamayın lütfen, normalde de markayı gerçekten çok seviyorum, ama "herhalde R olmadıkça asla Volvo'ya binmem" dememi önce S40, sonra S60 test sürüşüyle kesinleştirmiştim. Kesinlikle çok kaliteli ve güzel arabalar, ama içinde bu kadar soğuk, bu kadar ruhsuz hissettiğim başka marka da olmamıştı. Aile büyükleri araba almak istediğinde S80 tavsiye ettim ama, o sınıf için çok ayrıcalıklı bence, ama babam araçta sürüş keyfi ve ruh aramaz, ben ararım.

İşte bu yüzden 159'u bu kadar beğenmemiş olmanız gerçekten beni şaşırttı. O sınıfta ben direksiyonu daha keskin bir model kullanmadım, sadece 3 serisiyle eşdeğerini buldum. İçeri aldığı sesi sevmemeniz de şaşırttı, zira Mercedes C serisiyle hemen hemen aynı bu konuda. Konfor olarak C'den kötü, Citroen C5'ten çok daha kötü, A4 ile benzer, ama 3 serisinden çok çok daha iyi misal. Tasarım ve sürüş özelliklerine geldiğinizde ise sazı eline alır 159.

Performans konusuna ise kesinlikle katılıyorum, bu yüzden chipsiz 159 kullanmanın günah olduğunu söylerim hep zaten :) 1300 TL'ye o işi de çözüyorsunuz. Ki bunun ana sebebi de bildiğiniz üzere normalde Saab 9-5'te kullanılmak üzere tasarlanıp sonra 159'a uyarlanan o sınıfta hiçbir araçta olmadığı kadar kaliteli olan, bu yüzden de ağırlığı yüksek kalan şase. Bu şase sayesinde 159 Alfa Romeo'nun bugüne kadar hiç ulaşamamış olduğu kadar kaliteli bir araba zaten.

Muhtemelen 159'un sunduklarıyla sizin beklentileriniz farklıydı veya test ettiğiniz aracın kondüsyonu iyi değildi, ama o sınıftaki bütün araçları tek tek kullanınca 159 gerçekten kendisini ayırt ediyor. Hele ki Golf'le karşılaştırmak bence 159'a büyük haksızlık. Şirket araçlarımızın çoğu Golf, 159'dan daha iyi görünen orta konsol malzemeleri ve işçiliği dışında hiçbir ama hiçbir artısını göremiyorum. Ha bir de 1.6lt motorundan dolayı gelen daha az yakması var. O kadar sadece.

54.000 TL'ye alınabilecek 2007 model 100.000 km civarında otomatik vitesli ve 159'un donanımlarına sahip olan başka herhangi bir aracın 159 fiyat/performans kriterlerinin yanından bile geçebileceğini sanmıyorum. Zamanında ben aradım arabayı değiştirsem yerine benzer sınıfta ne alırım diye, bütçeyi 120.000 TL seviyesine çekmedikçe alternatif bulamadım.
Abi sen ne yazmissin ya   valla ne dusunuyorsam eksiksiz yazmissin tebrik ederim Onder!

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"centocinguantanove"

ar.159

• Membro
« #18 : 22 Aralık 2014, 23:11:24 »
on numara anlatmışssınız sadece şunu harbiden anlamıyorum golf te iç kabide neresi 159 dan daha kalite? o kadar bindim onu bir türlü çözemedim 159 un kokpit malzemesi özellik göstergelerin olduğu yerden tutarsanız 1.kalite en yumuşak plastikten orta konsol nerdeyse hiç bir firamanın paraya kıymadığı hepsinin plastikten yaptığı gerçek yekpare soğuk metal klima kumandası gayet kaliteli bir malzeme göstergeler zaten çok şık benim kasada kapı kulplarıda aliminyum eee geri kalanda zaten birçok markaya taş çıkaran deri kaplama bu kalitesiz malzeme yada daha kaliteli malzeme nerde Allah aşkına biri bana anlatsın :)
bakın hergün nerdeyse bmw 7 ile geziyorum boru değil borusan çıkışlı 7
şu resimde gördüğünüz bardaklık o kadar dandik bir plastiğin griye boyanmış haliki şaşarsınız o kadarda eğrildti duruyor ki anlatamam gördüğünüz ahşaplarda zaten boyalı plastik bu mudur kalite
34 AV 0020 COMING SOON!!

master

• Editore
« #19 : 23 Aralık 2014, 08:52:33 »
Mehmet Ali Bey tek bir parça üzerinden örnek vermişsiniz ancak genel olarak baktığımız zaman ben Alfa Romeo'dan daha başarılı markalar görüyorum bu konuda. İç mekan tasarımı derseniz Alfa Romeo bence de hala en iyi konumda, orada katılırım.

Ama örnekle anlatayım. Arkadaşıma sıfır kompakt sınıf araba bakarken bütün bayiileri gezdik. Subjektif görüşüme göre en güzel görünen iç mekan Giulietta'daydı. En en en kötü görünen iç mekan da A3'teydi. Oyuncak araba gibi orta konsol tasarımı yapmışlar.

Ama bu "görünen" estetik kısmı. Kaliteye ve işçiliğe baktığınızda A3 Giulietta'dan 2 sınıf kadar yukarıdaydı. Ki ben A3'te de bulurum kalitesiz plastik malzeme. Belki Rolls-Royce'da bile 1-2 noktada buluruz.

Ama genel olarak bakıldığında Almanlar bu konuda hala İtalyanlardan ileride. Zaten Golf daha kaliteli demiyorum. Arabanın iç mekan malzemelerine dokununca daha "düşmeyecekmiş" gibi hissettiriyor bizim arabalara göre. Bu malzeme kalitesindendir, işçiliktendir ya da başka bir şeydendir, ama bizim arabalardan bence daha iyi duruyor.

Bu arada 159 kötü demiyorum bu konuda. Bence bugüne kadarki en güzel işçiliğe ve iç mekan kalitesine sahip Alfa Romeo. BMW 3 serisinden de daha güzel duruyor. Zaten ben BMW'nin bu konuda çok ön plana çıktığını da düşünmüyorum. Ama VAG işçilik konusunda referans olabileceği için bizden iyi olmaları da normal bence. Nasıl ki konu sürüş keyfi olduğu zaman Alfa Romeo yanında VAG lafı açılmazsa, kalite ve işçilikte de Alfa Romeo artık standartları yakalamış olsa da en iyilerle başa çıkması için biraz daha ekmek yemesi gerek.

Yine örnek vereyim, bugüne kadar hiçbir Alman arabasının deri koltuklarının gıcırdadığını görmedim, benim GT'nin koltuklarını nasıl dizayn ettiyse sevgili mühendislerimiz, orta kol dayamayla tamamen bütünleşik olduğu için kol dayamanın derisiyle koltuğun derisi birbirine dokunuyor, koltuktayken hareket ederseniz veya kasisten falan geçerseniz sürekli gacır gucur deri sesi yapıyor. Ya da iç kapı kolları ve cam butonları "hadi üstüme güneş gelsin de boyamı atıp üstsüz güneşleneyim" diye bekliyor. Klima halkaları VAG'daki çevirme hissiyle karşılaştırıldığında oyuncak gibi kalıyor, vsvsvs. Umurumda mı, değil :) İlk virajda bunlar bütün önemini kaybediyor. Ama gerçekliğini kaybetmiyor.
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

ar.159

• Membro
« #20 : 23 Aralık 2014, 10:13:24 »
O ayrı bir örnek ti ben sizin şirket araçlarının çoğu golf ve 159 dan tek iyi olduğu yer iç malzeme kalitesi Sözünüze istinaden bunu başkalarından da duyduğumdan samimiyetle ve merakla golfün hangi unsuru 159 dan daha kalite duruyor diye sordum zira ben göremiyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
34 AV 0020 COMING SOON!!

leonheart

• Membro
« #21 : 23 Aralık 2014, 10:33:07 »

Yazınızın hepsini okudum, çok güzel özetlemişsiniz ama bu kısmı ayrıca bir alıntılamak istedim  :)

Sürücüye dönük göstergeleriyle kendine has, vites çerçevesine kadar uzanan kaliteli görünümlü, sıradışı metalik bir orta konsolu başka hiçbir orta sınıf arabada görmedim ben.

Bu konuda gerçekten sürücüsünü özel hissettiriyor 159.
159 JTDM Distinctive

fevkalbeser12

• Membro
« #22 : 23 Aralık 2014, 10:48:46 »
Arkadaşlar merhabalar,

Linkteki araba aramızdan birinin midir? yada tanıyan var mı? yorumlarınıza ihtiyacım var...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-159-dizel-otomatik-sunrooflu-96binde-188834112/detay

Km max 80 - 100 binin altında 2007 ve sonrası deri+ sunroof Distinctive Plus donanımında 159 olup satmak isteyen varsa görüşmek isterim,

Saygılar...
Bu arabaya dün Candoğan'la gittik beraber bakmaya, adama pazartesi geleceğimi söylememe rağmen arabayı arkadaşına vermiş manisaya gitsin diye, aracın kilometresi 98.000 km olmuş ilana çıktığından beri 2000 km artmış, muhtemelen böyle sanayi ortamında sürmüşler. Biraz sohbet ettik Ercüment beyle en son 53,5 dedi o da yılbaşına kadarmış ne demekse o:) Fiyat pahalı diyince şöyle bi açıklama yaptı kendisi sunroof +5bin siyah renk +2bin oluyormuş. O zaman bu araba 53,5 ise benim araba 50 eder arada 8 km fark var sunroof yok ama yazılım var:) Pek muhatap oluncak bi esnaf değil açıkçası. Gene de değerlendirmek isteyen değerlendirsin.
                         jeremy clarkson

ArinFırat

• Membro
« #23 : 23 Aralık 2014, 10:51:51 »
hemen hergün işyerinin Reno fulence biniyorum..kapkara plastik bir arabanın içindeyim sanki,her tarafı siyah ve çok sert plastikler kaplıyor,ön konsol kapı pandizotları direkler vs.. yemin ederim "ne alırsan 1 milyon" cularda satılan oyuncak arabalar daha sağlam daha kaliteli..birde ne alakaysa çük gibi dijital gösterge eklemişler "abbas güzeldi çiçek açtı".. tamam belki alfalarımız audi Mercedes BMW gibi kaliteli işçiliğe,mühendisliğe sahip olmayabilir fakat malzeme kalitesi olarak üst segment bütün markalarla hemen hemen aynı düzeydedir..
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ar.159

• Membro
« #24 : 23 Aralık 2014, 11:05:34 »

yorumsuz!
34 AV 0020 COMING SOON!!