Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 159 mu GT mi ?  (Okunma sayısı 1708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balesanist

• Membro
Ynt: 159 mu GT mi ?
« #50 : 11 Temmuz 2019, 23:47:15 »
Önce GT sahibi oldum şimdi Giu sahibiyim. İkisi de siyah. GT’mi hiç yıkamaya vermedim her hsonu kendim yıkadım. Giu’yu ayda bir falan oto yıkamacıya bırakıyorum. Başka sözüm yok
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

ekdellal

• Membro
« #51 : 12 Temmuz 2019, 00:27:13 »
Önce GT sahibi oldum şimdi Giu sahibiyim. İkisi de siyah. GT’mi hiç yıkamaya vermedim her hsonu kendim yıkadım. Giu’yu ayda bir falan oto yıkamacıya bırakıyorum. Başka sözüm yok
Geçen yılların getirdiği yorgunluk farkı olmasın, ahhh gençlik

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmekdir"

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Increase

• Membro
« #52 : 12 Temmuz 2019, 03:10:31 »
145-156-159-Giulietta 170 TCT kullanıcısı olarak GT kullanma şansım olmadı :((
Bir GT kullansamda, Giu ile arasındaki farkı anlayabilsem.
-Alfa konusunda uzman olduğunu düşündüğüm biri, yol tutuş olarak GT, Giulietta'ya yaklaşamaz demişti..
Belki de o an Giu'yi satmak için demiştir, bilemem. 

159 - GT öneri/tavsiye konusu nereye gelmiş yaww!
Increase
156 1.6 TS
159 1.9 JTDM
Giulietta 1.4 TCT 170

Kaan

• Membro
« #53 : 12 Temmuz 2019, 08:49:32 »
-Alfa konusunda uzman olduğunu düşündüğüm biri, yol tutuş olarak GT, Giulietta'ya yaklaşamaz demişti..

GT kullanıcıları ne kadar iyi yol tuttuğunu yazacaktır ki bende bir GT kullanıcısıyım. :) Özellikle selespeed ler ile viraj dönmek çok daha keyifli ve kolay. Hızlı girdiğiniz bir virajda bir vites düşürüp herkesin frene asıldığı yerlerde siz gazlayarak girdiğiniz şeritte çıkıp dönebiliyorsunuz. Giu ya yaklaşamaz kısmına kesinlikle katılmıyorum. GT kullanmayan da bunu anlayamayacaktır. 2 modeli de kullandığım için yorum yapabiliyorum. GT kesinlikle Giu dan aşağı kalmaz. Tüm alfistilerin söylediği şey; GT en hisli direksiyona sahip Alfa dır. Yani tüm yol sizde. Nerede gaza daha çok basabilirim, nerede daha ne kadar çevireyimi direk söylüyor size. Giuda elektrikli direksiyon olduğu için böyle bir bağ yok. Elektronik q2 yüzünden giu ile çok limitlere yaklaşamıyorsunuz. Yada GT ile olan limitlere yaklaşamıyorsunuz. Giu da çok iyi ama q2 milisaniyelik dokunuşlar yaptığı için bir yerde tutuyor sizi. Ama GT de kontrol tamamen siz de olduğu için sonuna kadar gidebiliyorsunuz. Ve tam kopma noktasında asr-esp devreye giriyor.
159 çok çok iyi yol tutuşa sahip olduğu halde ağırlığı ve boyutu yüzünden kıvrak değil. Uzun virajlarda daha çok güven verir. Emsallerinin neredeyse hepsinden iyi yol tutar. Sadece quatro ların 159 a yaklaştığını düşünüyorum. GT ise ard arda virajlarda daha kıvrak yol tutuş olarak. Zaten sınıfları ayrı olduğu için karşılaştırmak da pek doğru değil. Çoğunluğun dediği gibi ikisi de farklı ihtiyaca hizmet edecek otomobiller.
1 hayal
5 duyu
6.his

Kaan

• Membro
« #54 : 12 Temmuz 2019, 08:56:08 »
Giu'yu amma gömmüşsünüz ha. Peki madem GT bu kadar mükemmel (bence de çok güzel, o ayrı) o halde niye satıyorsunuz demezler mi yahu

Ülkemizdeki maddi şartlar nedeniyle değişen koşullar yüzünden satmamak elde değil. Ör: çocuğunuz oldu ve 2. araba için gücünüz yok. Mecburen satacaksınız. Gibi. Örnekler uzayabilir. Şahsen ben evlenip ilk çocuğa kadar satmayacağım. O gün gelirse de çözümüm babama GT yi verip 156 sını almak olacak.  :haydi: Satmak ise son çare.   
1 hayal
5 duyu
6.his

cagricankaya

• Membro
« #55 : 12 Temmuz 2019, 10:55:20 »
Giu'yu amma gömmüşsünüz ha. Peki madem GT bu kadar mükemmel (bence de çok güzel, o ayrı) o halde niye satıyorsunuz demezler mi yahu

Ben 36 yaşıma geldim 40'lara gelmeden bi roadster hayalim vardı cabrio keyfini yaşamam lazım, çocuk çocuğa karışınca yaşamayız diye satıyorum. Coupe zevkini tattım 2 yıldır GT'ye biniyorum. Farklılıklara açığım. Tek nedenim bu. Yoksa Gt'den bir pişmanlığım ya da eksikliğim yok. Hatta ne alırsam alıyım GT'yi özleyeceğimi de biliyorum. Ona rağmen bile bile satıyorum.

Çünkü ne alsam bi kere bunun 2 katı yakacak ve bunla hemen hemen aynı ya da daha yavaş gidecek. Bagajı daha küöük olacak ve arka koltuğu ya olmayacak ya da yalandan olacak kimse oturamayacak falan.

cagricankaya

• Membro
« #56 : 12 Temmuz 2019, 10:57:26 »

https://www.youtube.com/watch?v=60DNgEKcI6k

Bu videoda Sinan Koç bu konuda yorum yapıyor. Gulietta'nın yol tutuşundan bahsetmeyin. En odun Alfa olarak bilinir Gulietta'lar globalde. Yabancı forumları da okuyabilirsiniz.

devirsever

• Membro
« #57 : 12 Temmuz 2019, 12:04:02 »
Gt deki direksiyon hissini baska aracta bulamadim,  acaba 3.2 mi ozeldi derken gecenlerde arkadasin q2 gt sini kullandim, ayni his ondada vardi. 156da ayni hisse sahip olmak icin gt den direksiyon kutusu pompasi vs aktarsak nasil olur merak etmedim degil.
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 TB (Güncel)

devirsever

• Membro
« #58 : 12 Temmuz 2019, 12:04:44 »
Q2 dif mi fark yaratiyor desem simdiki 156 dada var q2  :S
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6

Cihan82

• Membro
« #59 : 12 Temmuz 2019, 23:30:57 »
Gt'nin direksiyon sistemi pompa kutu vs. 156'dan farklı mı?
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

devirsever

• Membro
« #60 : 13 Temmuz 2019, 10:48:35 »
Gt'nin direksiyon sistemi pompa kutu vs. 156'dan farklı mı?

Eperden hepsine bakmadim ama hissiyati cok farkli. Yanlis hatirlamiyorsam gt kendi icinde de farkliydi 3.2 vs 1.9 gibi ama emin degilim gecen sene bakmistim.
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6

Cozyazgan

• Membro
« #61 : 13 Temmuz 2019, 11:00:08 »
71.000 tl olan 2009 model 170 bg olan blackline benimkisi. Bu arada benim aracım dizel olduğu için gayet az yakıyor.

Aracımın testini Sinan Koç'la Otopark youtube kanalı için çektik. Orada izleyebilirsiniz Sinan'ın Gulietta için ve GT için yorumlarını. Bu adam otomobil yorumcusu ve işi bu. Binmediği araba yok gibi bir şey. Bence önemli bir kritik.

Onun dışında kendi yaşadığımı anlatıyım. Caner var aynı şirkette çalıştığım yakın bir arkadaşım. Gulietta'sının yolcu havayastığı şişti, kapıkolları kırıldı, piyano tuşlarından teki içine çökük kaldı, en son direksiyon ve aynalar titriyordu sonra evlenip sattı şimdi Nissan Qashqai'ye biniyor.

Tüm bu yazdıklarımın ne kadar çok insanın başına ortak olarak gelmiş olduğunu şuradan da gözlemleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/alfa-romeo

Ayrıca Gulietta'nın içi malzeme kalitesi olsun, tasarım olsun, kapı içlerinden direksiyona kadar GT'den çok uzaktır. Şimdi Gulietta sahipleri bana kızmasın bence hala en seksi hatchback görüntü olarak. Otopark testinde de söyledim. Lakin coupe bir otomobil görüntü olarak her zaman hatchback'ten öndedir.
Arabanız çok güzel ama rakam olarak beni aşıyor. Maşallah

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cozyazgan

• Membro
« #62 : 13 Temmuz 2019, 11:01:25 »
Merhaba,
Hayatım boyunca 25'den fazla arabam olmuştur; hep ikinci bir Alfa'm da oldu. 147, 159 oldu ve şu an GT var. Yani demek istediğim eğer bir "petrolhead" isen eninde sonunda bir GT'n oluyor anlaşılan. GT aşk meselesi. Gerçekten sürüşü, sürücüyle bir oluşu, direksiyon başında iken yüzündeki gülümseme eksik olmayınca anlaşılıyor. 2008 GT 2.0 JTS SS kullanıyorum. Öyle sıkıntı çıkaran bir durumu yok. Her makinede olacağı gibi bakımlarını, sesini, yağını tuzunu kontrol ettin miydi sıkıntı yok. 159'um da vardı. Ama zaten aile arabası olarak 2015 Mazda 3 Sedan kullandığım için 159 büyük ve gereksizdi benim durumuma. Kullanması, yola oturuşu, görüntüsü, vs beni benden alırdı.

Yukarıda bir yerde amacın neyse ona göre tercih et diyorlar ya o bence de doğru. Giuletta çok baktım, 2018 sıfır alacaktım geçen kampanyada kapısını açıp içine oturup, direkt indim, almadım. İşte öyle bir fark var bana göre.

Umarım gönlüne ve bütçene göre bir araban olur ve onu seversin. Bir arkadaşım var yıllardır marka vermeyeyim 20 yıllık bir arabaya aşkla biniyor, değiştir diyoruz, galeri alabilecek durumda yine de ben bunu seviyorum diyor. Yani bu konu çok tartışma götürür, zevkler ve renkler tartışılmaz. Ayrıca yeni araba almak için tüm dünya sistemi hepimizin beynini yıkamış. Tüketim toplumu olmuşuz. Keşke hot rod yapabilecek durumda olsak. Hafta sonu yerel yarış pistimize gidip keyfini çıkarsak.

İlandaki GT'lerden biri de benim. Değerinin çok altında bir rakam koyduğumu düşünüyorum. Almak isteyen varsa şartlarını konuşmak için ilana koydum, acil satmak için değil.
Sizin aracınız hangisi

cagricankaya

• Membro
« #63 : 13 Temmuz 2019, 13:01:08 »
Arabanız çok güzel ama rakam olarak beni aşıyor. Maşallah

Sizin bütçeniz nedir?

admin

• Amministratore
« #64 : 13 Temmuz 2019, 13:05:12 »
 :kahve:
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Cozyazgan

• Membro
« #65 : 13 Temmuz 2019, 15:11:49 »
Sizin bütçeniz nedir?
Çağrı bey kuzenim bir arabaya kapora vermiş. Kısmetse 159 ile devam edecegim. En azından alfaya bir başlangıç yapmış olacagım

GoogleTagged