Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo Stelvio: Kompakt SUV Gerçek Olmaya Doğru Adım Adım İlerliyor  (Okunma sayısı 482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

admin

  • Amministratore
  • İleti: 5.708
    • Çevrimdışı


Alfa Romeo 2003 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda SUV-Çalışması Kamal’ı sergilediğinde markanın gelecek nesil SUV’larının nasıl olabileceği konusunda bir izlenim vermişti. Ancak daha sonra SUV cephesinde sular durulmuştu. Ta ki endüstri casusları Alfa SUV (Code 949)’u fotoğraflayana kadar.

Ferrari-V6 motorlu Alfa Stelvio
Eski SUV-Çalışması Kamal o zamanlar Alfa 159 ve Brera’nın platformunu kullanırken yeni Stelvio, bu arada FCA CEO’su bu ismi teyit etti, Giulia’nın da kullandığı Giorgio platformunu kullanacak. Alfa Stelvio’nun 2016 yılında tanıtılıp 2017 yılı başlangıcında satışa sunulacağı belirtiliyor.
Stelvio kısa bir süre öncesine kadar geliştirilmiş bir Fiat 500L karoserisi altında gizlenirken yakın zaman çekimlerinde, öndeki Sucdetto belli olmasına karşın oldukça yüksek gizliliğe sahip giydirmelerle yollarda boy göstermeye başladı. Alfa, Stelvio ile nerede ise her geçen gün büyüyen kompakt SUV sınıfından pasta almaya niyetli.

Fiat-Chrysler Baş Tasarımcısı Ralph Gilles, sene başında Otomobil Tasarımcısı Lorenzo Ramaciotti’nin bir SUV’un bagajında oturur haldeki bir fotoğrafını instagramdan paylaşmıştı. Her ne kadar Ramaciotti ayrıntıları kapatsa da Alfa SUV’un içi az da olsa görülebiliyordu. Bu arada Gilles’in kariyerinde Lorenzo Ramaciotti’nin önemi büyük.

Fotoğrafta SUV’nin bagajı kapağı açık hali görülebiliyor. Bagaj açıklığının alt ortası aşağı doğru eğimli. Öne doğru yatık olan ikinci sıra koltuklarının sırtlıklarının bagaj ile düz bir zemin oluşturduğu görülüyor. Öndeki iki koltuğun arasında geniş bir orta tünel bulunurken ön konsolun ortasında da büyük bir ekran mevcut.
 
Alfa, daha sonra Fullsize-SUV olarak da gelecek.
Motor olarak ilk akla gelen seçenek, Alfa Romeo’nun Ferrrari ile beraber geliştirdiği 2,9 litre ve 510 BG’ne sahip olan, ancak Stelvio’da muhtemelen gücü azaltılacak olan V6. Bunun yanında Giulia’da da kullanılacak olan dört ve altı slindirli benzinli ve dizel motorlar olacaktır. Stelvio’da dört tekerden çekiş sistemi standart olacak.


Yeni Alfa Roemo-SUV yakalandı.


Stelvio ilk kez kendi özel karoserisi ile yollara çıktı.


Ancak kamuflajların gizleme eşiği henüz çok yüksek.


Platformu Giulia ile paylaşacak.


Böylece Giulia’da kullanılan motorlar ve dört çekiş sistemi de Stelvio’da olacak.


Stelvio kompakt SUV ile aşik atacak.
 


2017 yılı başı itibarı ile piyasada olması planlanıyor.


2016 yılı başında Fiat-Chrysler-Design-Şefi Ralph Gilles, instagramda bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta Alfa Stelvio içinde olduğu düşünülen tasarımcı Lorenzo Ramaciotti poz vermekte.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

 

GoogleTagged