Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Araç Sorgulamaları  (Okunma sayısı 156659 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orizzonte

• Membro
Ynt: Araç Sorgulamaları
« #4750 : 11 Ocak 2019, 20:54:18 »
Orjinal Ti var ama 3-5 tane geçen yaz Alfin bünyesinde sattık . 85 bin tl satıldı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Keşke bana denk gelseydi gözüm kapalı alırdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Brabus

• Membro
« #4751 : 12 Ocak 2019, 02:58:53 »
GTV'leri takip ediyorum. Fakat forumda da konusu olan GTV'lerden 3 tanesi yaklasik ayni zamanda ilana cikip kaldirilmasini anlamadim. Normal ilanlara gore biraz daha yuksek cikti. Birlikte satalim denilip ayni anda mi satildi veya piyasaya bakip kaldirildi mi? Eminim benim gibi takip edip anlamaya calisan vardir.
156 1.6. 05.10.04 - 05.10.09, 100K

Spider916

• Membro
« #4752 : 12 Ocak 2019, 05:10:30 »
Bununla ilgili piyasa durumu ve Alfa fiyatları başlıklı bir konu var.Okuduğunuzda anlayacaksınız.
96 Spider 916 2.0 TS 🍀 🕷

canersen

• Membro
« #4753 : 14 Ocak 2019, 11:06:08 »
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-turkiyede-tek-629762401/detay

ilandaki aracı bilen varmıdır pek sanmıyorum ama artık bu işten soğumaya başladım. bu araçlar bu parayı nasıl eder nasıl bu fiyatları isterler. 9 ay önce 2011 modeli 85bin tl ye satıldı aynı sitede. pazarlık etsek yok kimse fiyat indirmiyor. bu paralara volvo s60 tubo benzinli ve 2012 model civarı daha donanımlı araçlar alınabiliyor. ben mi yanlış düşünüyorum yoksa aracı satanların diğer araçlardan haberlerimi yok. evet 159 un yeri çok çok ayrı fakat bu kadadar para verip 8 yaşında araç alıp daha sonrasın da piyango bir şekilde uğraştırırsan can sıkıcı olacak ve elde kalacaktır. Ne yapmam gerekiyor bir taraftan çok dürtüyor beni ama bu şartları ve imkanları satıcıları düşündükçe resmen soğumaya başlıyorum. Ya gözümü kapatıp parayı verip keyfime bakıcam arkama bakmayıp yada bu sevdadan vazgeçicem sahipleride turşularını kursun ne diyeyim....

devirsever

• Membro
« #4754 : 14 Ocak 2019, 12:13:52 »
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-turkiyede-tek-629762401/detay

ilandaki aracı bilen varmıdır pek sanmıyorum ama artık bu işten soğumaya başladım. bu araçlar bu parayı nasıl eder nasıl bu fiyatları isterler. 9 ay önce 2011 modeli 85bin tl ye satıldı aynı sitede. pazarlık etsek yok kimse fiyat indirmiyor. bu paralara volvo s60 tubo benzinli ve 2012 model civarı daha donanımlı araçlar alınabiliyor. ben mi yanlış düşünüyorum yoksa aracı satanların diğer araçlardan haberlerimi yok. evet 159 un yeri çok çok ayrı fakat bu kadadar para verip 8 yaşında araç alıp daha sonrasın da piyango bir şekilde uğraştırırsan can sıkıcı olacak ve elde kalacaktır. Ne yapmam gerekiyor bir taraftan çok dürtüyor beni ama bu şartları ve imkanları satıcıları düşündükçe resmen soğumaya başlıyorum. Ya gözümü kapatıp parayı verip keyfime bakıcam arkama bakmayıp yada bu sevdadan vazgeçicem sahipleride turşularını kursun ne diyeyim....

Misal bana gore 85bin TL de fazla o araba/motor kombinasyonuna ama begenenen cikiyor ve aliyor. Bende V6 olani ciksa versem o rakamlari dedigim oluyor, banada diyorlarki o kadar yakan ve yaktigi kadar gitmeyen arabayi ne yapacaksin... Uzun lafin kisasi zevkler ve renkler kisiden kisiye degisiyor. Mutlu olacaginiz arabayi alin derim, fiyat yuksekse bir sure daha beklenebilir. Volvo vs Alfa derseniz, surus dinamikleri genel olarak cok farkli marka bunlar, sadece donanim, hizlanma ve son surat olarak bakmayin olaya, test surusu yapabilirseniz elbetteki biri digerinden daha fazla zevkli gelecektir. Bir donem bende 240hp lik 3.2 GT varken yakin bir arkadasin yazilimli 260lik C70 t5 aracini kullanmistim, yani demem o ki cok farkli dunyalar, sportif kullanimda hizli bir sekilde serit degistirmek direk olarak arabanin karakteri hakkinda size bilgi verecektir, sportif kullanim, direksiyon geri beslemesi ve sase rijitligi ne demekmis baska bir deyisle arabamin kiymetini o zaman anladim ben. Arac secerken mutlaka surus zevkine bakin, bunu tbi motorlu 159 baktiginiz icin yaziyorum. Yoksa jtdm 159 vs Volvo karsilastiriyor olsaniz gunluk kullanim icin donanim ve yakit tasarrufu konusunda yorum yapmak daha dogru olacakti.
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 Supercharged (Guncel)

martini_lancia

• Membro
« #4755 : 14 Ocak 2019, 12:57:41 »

Böyle  Bmw ilanındaki gibi örnekler de var,benzer km ve segmentte. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20-2010-model-61.000-km-bayandan-636632679/detay

Ayrıca örnek verdiğiniz Alfin'de satılan beyaz tbi'in 85.000 tl'lik rakamını bugün için referans alırken 9 ay öncenin dolar/euro paritesi ve 85.000 tl'si ile ile bugünün şartları ve değeri bir değil,beyaz tbi'yi satın alan kişi bildiğim kadarı ile station 159'u da vardı ve sedanını da koydu yanına ilgili aracı satın alarak.Yani genel değil,müstesna bir alıcıya gitti araç zaten.

Burdan örnek verdiğiniz siyah tbi'deki 105.000 tl'lik rakamı savunduğum anlaşılmasın ama piyasada zaten 3 haneli başlangıç rakamlarının adı kaldı artık.

2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

canersen

• Membro
« #4756 : 14 Ocak 2019, 13:09:51 »
Misal bana gore 85bin TL de fazla o araba/motor kombinasyonuna ama begenenen cikiyor ve aliyor. Bende V6 olani ciksa versem o rakamlari dedigim oluyor, banada diyorlarki o kadar yakan ve yaktigi kadar gitmeyen arabayi ne yapacaksin... Uzun lafin kisasi zevkler ve renkler kisiden kisiye degisiyor. Mutlu olacaginiz arabayi alin derim, fiyat yuksekse bir sure daha beklenebilir. Volvo vs Alfa derseniz, surus dinamikleri genel olarak cok farkli marka bunlar, sadece donanim, hizlanma ve son surat olarak bakmayin olaya, test surusu yapabilirseniz elbetteki biri digerinden daha fazla zevkli gelecektir. Bir donem bende 240hp lik 3.2 GT varken yakin bir arkadasin yazilimli 260lik C70 t5 aracini kullanmistim, yani demem o ki cok farkli dunyalar, sportif kullanimda hizli bir sekilde serit degistirmek direk olarak arabanin karakteri hakkinda size bilgi verecektir, sportif kullanim, direksiyon geri beslemesi ve sase rijitligi ne demekmis baska bir deyisle arabamin kiymetini o zaman anladim ben. Arac secerken mutlaka surus zevkine bakin, bunu tbi motorlu 159 baktiginiz icin yaziyorum. Yoksa jtdm 159 vs Volvo karsilastiriyor olsaniz gunluk kullanim icin donanim ve yakit tasarrufu konusunda yorum yapmak daha dogru olacakti.

söylediklerinizde çok haklısınız. fakat yaklaşık 2 yıldır aktif şekilde 159 arıyorum gidip gördüğüm test ettiğim çok oldu hayal kırıklığından başka bir şey yaratmadı bana önceki kullanıcıları. sonuç olarak sadece görüntü ve sürüş dinamiği olarak beğendiğim bir araç için astronomik rakamlar ödedikten sonra birde muadillerini görünce insanın hevesi kaçıyor. sürüş dinamiği demişken yeni ford focusların direksiyon dinamiği de hoşuma gidiyor mesela ve tartışmasız arabayı hissederek kullanan ön tekerlerde neler olduğunu anlayan herkes bunu kabul ediyor. sonuç olarak 159 çok güzel estetiği ruhu olan görüntüsü hiç eskimeyen ama sadece bir zevk ve hobi aracı olarak artık günümüzde kalıcı olacak gibi. bu durum üzücü yıllarca erişmeye çalıştığım çalışıp birikimler yaptığımız parayla ülkemiz şartlarında pahalı bir metres barındırmaya benziyor. biz kullanıcıların aç gözlülüğü de diyebiliriz aslında. ilan sahibi aracı bir tanıdığından tesadüf eseri 6 ay önce almış. 3000 km civarı yapmış ağır bakımlarını satın almadan hemen önce yeni yapıldığını söylüyor(triger baskı balata yağ bakımı vs). şimdi bu kullanıcı kim bilir nekadar üzerine koyup aracı bu fiyata satıyor, son fiyatı 100bin olarak söylüyor. sinir bozucu  :duvar:

canersen

• Membro
« #4757 : 14 Ocak 2019, 13:15:20 »

Böyle  Bmw ilanındaki gibi örnekler de var,benzer km ve segmentte. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20-2010-model-61.000-km-bayandan-636632679/detay

Ayrıca örnek verdiğiniz Alfin'de satılan beyaz tbi'in 85.000 tl'lik rakamını bugün için referans alırken 9 ay öncenin dolar/euro paritesi ve 85.000 tl'si ile ile bugünün şartları ve değeri bir değil,beyaz tbi'yi satın alan kişi bildiğim kadarı ile station 159'u da vardı ve sedanını da koydu yanına ilgili aracı satın alarak.Yani genel değil,müstesna bir alıcıya gitti araç zaten.

Burdan örnek verdiğiniz siyah tbi'deki 105.000 tl'lik rakamı savunduğum anlaşılmasın ama piyasada zaten 3 haneli başlangıç rakamlarının adı kaldı artık.

9 ay önce satılan araç alfinde değildi sahibinden üsküdarda satıldı ve araç şuan Aydın da. Şuanki sahibi ile hala görüşmekteyim ki aracı satmaya hiç niyeti yok. satılan araç daha 30bin de yağmur bile görmemişti. Rahmetli Mustafa Koç un adına faturalı bir 159 du.   

OğuzCanAlantor

• Membro
« #4758 : 14 Ocak 2019, 13:56:59 »

9 ay önce satılan araç alfinde değildi sahibinden üsküdarda satıldı ve araç şuan Aydın da. Şuanki sahibi ile hala görüşmekteyim ki aracı satmaya hiç niyeti yok. satılan araç daha 30bin de yağmur bile görmemişti. Rahmetli Mustafa Koç un adına faturalı bir 159 du.
Alfinin sahibi benim , satan benim , 9 ay önceydi , orjinal Ti 159 du . Rakamda 85 bin tl idi .

canersen

• Membro
« #4759 : 14 Ocak 2019, 14:15:46 »
Alfinin sahibi benim , satan benim , 9 ay önceydi , orjinal Ti 159 du . Rakamda 85 bin tl idi .

bahsettiğim araç siyahtı. th 8948 plaka

kuti147

• Membro
« #4760 : 14 Ocak 2019, 15:01:26 »

Merhabalar
2017 aralık ayında 4. Alfam olan 156 ss aracımı sattıktan sonra bende 159 lara bakmıştım. Ama temiz olanların istedigi fiyatlar bana da mantıklı gelmemişti. Belli bir fiyatın üzerine çıktığınızda seçenekler çok artıyor. Bu da kafa karıştırıyor doğal olarak. Her ne kadar Alfa seven ve yıllarca keyifle kullanmış biri olsam da tercihimi 2007 model 77bin km de Audi A4 2.0 tfsi dan yana kullandım. Quattro ve Sline olmasi beni Audi tarafına çeken etmendi. Quattro nun mükemmel yol tutuşu ve Sline donanımı Alfa dan alışık olduğum sportif sürüşü aratmadı. Kalite ve malzeme ömrü olarak farkı zaten biliyoruz. 105 bin tl rakamlara çıkıldığı zaman benim tercihim bu tarz bir arac olurdu.

Sline - Quattro - Cruise - Keyless - Geri Kamerası
İlan No: 604858912
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sline-quattro-cruise-keyless-geri-kamerasi-604858912/detay
(İlan sahibi ile alakam yoktur)

Ben bu motor ve Quattro kullanıcısı olduğum icin bu ornegi verdim. BMW kullanan biri de BMW ornegi sunabilir. Aslında kısaca derim ki, suan 35 bin civari param olsa yine 156 ya da 147 alırım. Hem keyifli hem mantıklı. Lakin 100 bin uzeri rakamlara çıktığımızda 159 maalesef sadece keyifli kategorisinde kalıyor.
34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
--------------------------------------
A4 2.0T Quattro Sline

canersen

• Membro
« #4761 : 14 Ocak 2019, 15:54:57 »
Merhabalar
2017 aralık ayında 4. Alfam olan 156 ss aracımı sattıktan sonra bende 159 lara bakmıştım. Ama temiz olanların istedigi fiyatlar bana da mantıklı gelmemişti. Belli bir fiyatın üzerine çıktığınızda seçenekler çok artıyor. Bu da kafa karıştırıyor doğal olarak. Her ne kadar Alfa seven ve yıllarca keyifle kullanmış biri olsam da tercihimi 2007 model 77bin km de Audi A4 2.0 tfsi dan yana kullandım. Quattro ve Sline olmasi beni Audi tarafına çeken etmendi. Quattro nun mükemmel yol tutuşu ve Sline donanımı Alfa dan alışık olduğum sportif sürüşü aratmadı. Kalite ve malzeme ömrü olarak farkı zaten biliyoruz. 105 bin tl rakamlara çıkıldığı zaman benim tercihim bu tarz bir arac olurdu.

Sline - Quattro - Cruise - Keyless - Geri Kamerası
İlan No: 604858912
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sline-quattro-cruise-keyless-geri-kamerasi-604858912/detay
(İlan sahibi ile alakam yoktur)

Ben bu motor ve Quattro kullanıcısı olduğum icin bu ornegi verdim. BMW kullanan biri de BMW ornegi sunabilir. Aslında kısaca derim ki, suan 35 bin civari param olsa yine 156 ya da 147 alırım. Hem keyifli hem mantıklı. Lakin 100 bin uzeri rakamlara çıktığımızda 159 maalesef sadece keyifli kategorisinde kalıyor.

kesinlikle daha mantıklı duruyor. napıcaz bu satıcıları 3 - 5 sene sonra araçlarını 50bin e ancak satacaklar o zaman da araçlar iyice eskimiş sorunlu araçlar olurlar hayırlısı diyelim.

MBGR

• Membro
« #4762 : 14 Ocak 2019, 16:19:13 »
Yukarıda hatlar karışmış galiba. 85'e Alfin'den giden beyaz araç TBİ değildi. 1.9 dizel otomatik ama fabrikaston Ti paketti.

Tbi çok farklı bir otomobil. Hani diğer marka modellerden bir karşılığı pek yok gibi. benzin-manuel-nadidelik uyumunda e90 320si olabilir karşılığı belki.

kuti147

• Membro
« #4763 : 14 Ocak 2019, 17:04:47 »
Evet dediğiniz gibi 320 si da özel bir arac. Ki Zaten sinirli üretim ve direk pist icin yapılmış bir arac. Bu da ilanlarda kı en pahalısı, 86 bin tl
autobox 'tan HATASIZ LİMİTED EDİTİON BMW 3.20 Sİ
İlan No: 621185872
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-autobox-tan-hatasiz-limited-edition-bmw-3.20-si-621185872/detay
34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
--------------------------------------
A4 2.0T Quattro Sline

agucba

• Amministratore
« #4764 : 14 Ocak 2019, 20:16:33 »
BMW sevmem ama bu BMW'yi çok sevdim. Bizim Giulietta ile takas etmek isterdim ama hanım kabul etmez. :)

Tapatalk Bericht

///////////////

alrem2510

• Membro
« #4765 : 14 Ocak 2019, 20:38:24 »
2 sene önce 159 ararken aynı yorumları yapmıştım. Cevap olarak 159 sahipleri;o zaman git BMW al, demişti.
159 piyasasi gercekten farkli. O zaman yoneticilerden sanirim agucba soyle bi oneride bulunmustu; 159 almak icin gerekli olan en onemli sey SABIR.
1 sene once 70 binde 2010 model bi 159 aldim. Aldigim kisi standart bir kullanici olan emekli bir amca idi.
Tavsiyem bekleyin ve standart bir kullanicidan alin. O zamanda soylemistim 159 piyasasini saticilar degil alicilar belirliyor. Ornek olarak 1.5 sene once de sahibinnden ilan verilen 159, simdide ilanda ve ayni paraya. Dolarla euroyla pek alakasi yok bence 159 piyasasinin. O zamanda 90 binlere ilan vardi, simdide ayni  paralara benzer araclar var.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brabus

• Membro
« #4766 : 14 Ocak 2019, 21:50:04 »
Bununla ilgili piyasa durumu ve Alfa fiyatları başlıklı bir konu var.Okuduğunuzda anlayacaksınız.

teşekkür ederim. çok faydalı oldu.

OğuzCanAlantor

• Membro
« #4767 : 16 Ocak 2019, 21:59:53 »
Özel seri araçları standart araçlarla kıyaslamak bana biraz garip geldi.

159 Tbi ti , Giulietta Qv  özel seri bir araçtır , diğer sıradan araçlarla kıyaslamak yanlıştır. Örneğin sıradan bir Giulietta ile Giulietta Qv arasında dağlar kadar mühendislik farklılıklar bulunmaktadır sadece motor olarak düşünmeyin keza 159 Tbi ti standart bir 159 ile kıyaslamayınz.

Özel araçlar her zaman kıymetini bilecek insanlar için maddi değerleri yoktur örnek vermek gerekirse 85 bin tl verdiğm 159 dizel ti şuan 100 bin tl fiyat verilmesine rağmen sahibi satmıyor çünkü yarın 2 katını verse bulamıyacağı bir araçtır.

Spider916

• Membro
« #4768 : 17 Ocak 2019, 10:10:13 »
@OğuzCanAlantor katılıyorum
96 Spider 916 2.0 TS 🍀 🕷

Brabus

• Membro
« #4769 : 17 Ocak 2019, 10:37:59 »
Özel seri araçları standart araçlarla kıyaslamak bana biraz garip geldi.

159 Tbi ti , Giulietta Qv  özel seri bir araçtır , diğer sıradan araçlarla kıyaslamak yanlıştır. Örneğin sıradan bir Giulietta ile Giulietta Qv arasında dağlar kadar mühendislik farklılıklar bulunmaktadır sadece motor olarak düşünmeyin keza 159 Tbi ti standart bir 159 ile kıyaslamayınz.

Özel araçlar her zaman kıymetini bilecek insanlar için maddi değerleri yoktur örnek vermek gerekirse 85 bin tl verdiğm 159 dizel ti şuan 100 bin tl fiyat verilmesine rağmen sahibi satmıyor çünkü yarın 2 katını verse bulamıyacağı bir araçtır.

Bu aracin fotoğrafı var mi? Merak ettim daha onceden farketmedim

OğuzCanAlantor

• Membro
« #4770 : 17 Ocak 2019, 10:47:01 »
Bu aracin fotoğrafı var mi? Merak ettim daha onceden farketmedim

canersen

• Membro
« #4771 : 17 Ocak 2019, 17:23:15 »

nasıl bir sevgilisin sen yav. sanki sevgilim gelinlik giymiş gibi. çok güzel sarılmak istiyorum  :'(

Doğa Tosun

• Membro
« #4772 : 17 Ocak 2019, 22:51:28 »
nasıl bir sevgilisin sen yav. sanki sevgilim gelinlik giymiş gibi. çok güzel sarılmak istiyorum  :'(
hahaha 2 sene sonra 50'ye sarılırsın   :yukari-ok:
"BMW 520i
"BMW X5
"Alfa 159 1.9 JTDm Qtronic
"Alfa MiTo 1.4 TB 

"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

Tengri79

• Membro
« #4773 : 17 Ocak 2019, 23:01:04 »
hahaha 2 sene sonra 50'ye sarılırsın   :yukari-ok:

erdem1904

• Membro
« #4774 : 18 Ocak 2019, 17:46:59 »
Evet dediğiniz gibi 320 si da özel bir arac. Ki Zaten sinirli üretim ve direk pist icin yapılmış bir arac. Bu da ilanlarda kı en pahalısı, 86 bin tl
autobox 'tan HATASIZ LİMİTED EDİTİON BMW 3.20 Sİ
İlan No: 621185872
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-autobox-tan-hatasiz-limited-edition-bmw-3.20-si-621185872/detay

Bu BMW çok ama çok güzelmiş.  :'(
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

GoogleTagged