Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 159 Jtdm Arka Difuzor  (Okunma sayısı 1747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ES53

• Membro
Alfa 159 Jtdm Arka Difuzor
« : 19 Aralık 2014, 09:09:46 »
Arkadaslar merhaba.Dün uzun zamandir almak icin kovaladigim yakin arkadasimin 51 binde kazasiz nokta boyasiz yazilimli 208 hp 159 unu aldim.Genel olarak daha 1 gun olsa da aractan son derece memnunum.bmw e46 dan buna gecince gerek yakit gerek kalite baya iyi geldi.simdi ufak tefek biseyler yapma dusuncem var ama ilk alfa aracim oldugu icin tam olarak bilgim yok.

Arkadasimin 159 unda arka difuzor degil de arka tamponda altta bulunan kisim siyah yapilmis ve sag tarafada kafa egzost eklenmis.Bu islemi aranizda yapan var mi ? Tavsiye eden var mi ? Arabaya hos bir hava katmis yaptirsam mi diye dusunuyorum
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Adalı35

• Membro
Ynt: Alfa 159 Jtdm Arka Difuzor
« #1 : 19 Aralık 2014, 09:25:53 »
hayırlı olsun. güle güle kullanın :alkis: :nazar: :alfisti:
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır....

ArinFırat

• Membro
« #2 : 19 Aralık 2014, 09:42:48 »
öncelikle güle güle kullanın..kafa egsoz ucunu sökün atın,faal olacak şekilde ikinci egsozu bağlayın..yoksa zamanla egsozlardan biri kararıp diğeri ise parlak ve temiz duracağı için bu durum daha çirkin bir görüntü oluşturacaktır,forumdan 159 sahibi birçok arkadaşın faal çift egsoz uygulaması mevcut,bilgi ve birikimlerini paylaşacaklardır
bu arada kendinizi tanıtıp araca ait resimlerde eklermisiniz

Adza

• Membro
« #3 : 19 Aralık 2014, 11:08:29 »
hayırlı olsun, mükemmel bir 159 almışsınız gibi duruyor, fotoğraflarını paylaşırsanız seviniriz :)
aynı uygulama benim araçta da var, 2si de faal durumda, basit bir işlem her egzoscu yapar bence, ben aldığımda zaten vardı. ama 159 olmazsa olmazlarından bence..
keyifli sürüşler  :alfisti:

master

• Editore
« #4 : 19 Aralık 2014, 11:19:59 »
Benim tavsiyem egsozdan ve difüzörden önce eğer güç sadece yazılımla alındıysa yazılımı güncelletip gücü düşürmeniz olacaktır. Sadece yazılımla 208hp alan bir 159'un uzun vadede birçok problem açma ihtimali yüksektir.
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

cAn16

• Membro
« #5 : 19 Aralık 2014, 11:21:27 »
Hayırlı olsun, fotoğraflarını merakla bekliyoruz  :alkis:

:alfisti:
2014 Alfa Beyazı Giulietta 1.4 TB TCT 170Hp
2006 Jamara Black 156 1.6 TS Distinctive

hi_cazz

• Membro
« #6 : 19 Aralık 2014, 11:27:20 »
Hayırlı olsun. Fotoğrafları bekliyoruz. Çift çıkış için benim, wolkanku nun, Uğur Alp in, passione ın, Doğa tosun un Konularına bakabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ozoozo

• Membro
« #7 : 19 Aralık 2014, 11:32:55 »

Benim tavsiyem egsozdan ve difüzörden önce eğer güç sadece yazılımla alındıysa yazılımı güncelletip gücü düşürmeniz olacaktır. Sadece yazılımla 208hp alan bir 159'un uzun vadede birçok problem açma ihtimali yüksektir.

Bende direk 208 hp yi görünce eyvah dedim. Önder abiye katılıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ES53

• Membro
« #8 : 19 Aralık 2014, 11:56:06 »
Arkadaslar iyi dilekleriniz icin oncelikle cok tesekkur ederim.Evet yazilim daha yapilali 2-3 hafta oldu ve sadece yazilimla bana gorede asiri bir guc alindi.Yakiti basmazsaniz mukemmel :) yazilimi daha soft bisey yapmam gerekiyo benide urkutuyo cunku ileriye donuk sikinti yaratmasindan korkuyorum.

Onerebileceginiz 2. Cikis egzostu faal bir sekilde uygulatabilcegim bir yer var mi ? Ve yine arka tamponun altini difuzoru siyah yaparsam daha hos olur gibi dusunuyoru.Kisa zamanda fotograflarini aticam aracin

Deniz

• Membro
« #9 : 19 Aralık 2014, 12:09:47 »
Eko'cum hoşgeldin dostum.

Akşamda bahsettiğim gibi bir boru ve kafa ile işlem tamamdır :)

ES53

• Membro
« #10 : 19 Aralık 2014, 12:52:35 »
@Deniz abi hosbulduk :) Dun gece gozuyle gorememisim zaten dedigin gibi 2. Egzost icin yer var cizgilerden belli simdi farkettim ve siyahmis

ar.159

• Membro
« #11 : 19 Aralık 2014, 13:04:55 »
51 binde :o muhteşem bulmuşsunuz ben altı ay kovaladım öyle bir km denk gelmedi hayırlı uğurlu ve uzun ömürlü olsun inş.
yazılım ve egsoz konusunda bence ilk yapman gereken arabayı muayeneye sok 2 yıllık temiz kağıdını al eline ondan sonra hemen dpf yi söktür onun yerine susuturucu yada düz boru çek arkaya çatal koy sol susturucu sabit dursun sağada aktif sustururcusuz çıkış koy hemen ordan atla yazılımcıya git yazılımı takriben 180 hp verecek şekilde soft yaptır ve yazılımla egr ve dpf yi de iptal ettir
159 da altına imzamı atacağım formul net olarak budur.
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

ES53

• Membro
« #12 : 19 Aralık 2014, 13:42:08 »
@AR159 evet hocam 51 binde :) arac zaten 2008 ilk sahibinden arkadasimin annesinin araciydi birkac aydir arkadasim kullaniyordu sadece oda mini dusundugu icin satti ve cok guzel bir rakama aldim.arac zaten sahibindene bile dusmedi.yazilim olarak ben hic hiz yapan ve sevende bi insan degilim sadece ekonomi onemli benim icin ama araca zararda vermek istemiyorum.suan ara ara cok duman atiyor yazilimdan dolayi

Birde tek sikintim balatalarim bitik onceki aracimda hep internetten alip ustama taktiriyodum.ne tavsiye edersiniz balata olarak

leonheart

• Membro
« #13 : 19 Aralık 2014, 13:49:25 »
Yav şu çirft egzoz işini ben de yapamadım hala :duvar: 159 a cidden çok yakışıyor
159 JTDM Distinctive

ar.159

• Membro
« #14 : 19 Aralık 2014, 13:50:31 »
@AR159 evet hocam 51 binde :) arac zaten 2008 ilk sahibinden arkadasimin annesinin araciydi birkac aydir arkadasim kullaniyordu sadece oda mini dusundugu icin satti ve cok guzel bir rakama aldim.arac zaten sahibindene bile dusmedi.yazilim olarak ben hic hiz yapan ve sevende bi insan degilim sadece ekonomi onemli benim icin ama araca zararda vermek istemiyorum.suan ara ara cok duman atiyor yazilimdan dolayi

Birde tek sikintim balatalarim bitik onceki aracimda hep internetten alip ustama taktiriyodum.ne tavsiye edersiniz balata olarak
bence internetten alıp ustaya taktırma işini boşver 159 her ustaya ellettirilecek araba değil bulunduğun bölgeye göre en iyi alfa ustasını seç balata benim ustam brembo kullanıyor çok memnunum orjinalden de çok memnundum başka birşey denemedim gerekte yok yani ya orjinal taktır yada brembo
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

ES53

• Membro
« #15 : 19 Aralık 2014, 14:21:40 »
Anladim hocam tesekkur ederim.Anadolu yakasinda onerebileceginiz ozel servis var mi balata degisimi icin ? Ve tahmini ne kadar tutar

hi_cazz

• Membro
« #16 : 19 Aralık 2014, 14:42:59 »
ben balata olarak ATE ya da TRW öneririm.
Brembo, Bosch gibi markalar belli süre sonra ses yapıyor.

ar.159

• Membro
« #17 : 19 Aralık 2014, 14:49:07 »
Anladim hocam tesekkur ederim.Anadolu yakasinda onerebileceginiz ozel servis var mi balata degisimi icin ? Ve tahmini ne kadar tutar

ben avrupa yakasında Bahattin ustaya gidiyorum sanırım anadolu da en çok tavsiye alan zeki usta olmalı arkadaşlar yine yazar fiyat makul birşeydi ama kesin rakam veremem
34 AV 0020 COMING SOON!!

ES53

• Membro
« #18 : 21 Aralık 2014, 12:08:45 »
Arkadaslar tekrar merhaba.Dediginiz gibi bostanci zeki ustaya goturdum araci oda cok begendi on balatalarimi degistirdim.Simdi bi sorum daha var.Bu aracta aux girisi var mi varsa nerde ? Ve yakit ortalamasi bolumunu tam kestiremedim hangisi ortalama yakiti gosteriyor.bir menu var ama hep 16-18 lt gosteriyo cok sakin kullansam bile.Ki arac tabiki benim hesaplamalarima gore 30 kurus civarin yakiyor.yol bilgisayarinda yanlis olan nedir yoksa ben yanlis seye mi bakiyorum

Adza

• Membro
« #19 : 21 Aralık 2014, 12:28:28 »
Arkadaslar tekrar merhaba.Dediginiz gibi bostanci zeki ustaya goturdum araci oda cok begendi on balatalarimi degistirdim.Simdi bi sorum daha var.Bu aracta aux girisi var mi varsa nerde ? Ve yakit ortalamasi bolumunu tam kestiremedim hangisi ortalama yakiti gosteriyor.bir menu var ama hep 16-18 lt gosteriyo cok sakin kullansam bile.Ki arac tabiki benim hesaplamalarima gore 30 kurus civarin yakiyor.yol bilgisayarinda yanlis olan nedir yoksa ben yanlis seye mi bakiyorum

Ben yol bilgisayarını sıfırlamak için en basit yoldan akü kutup başını söküp 15 dk bekliyorum :D başka yöntem varsa bilmiyorum, teyp kodu istemediği için rahat oluyor.

AUX desteği var, ancak italyanların ( daha önce linea da karşılaştım ) teypte aux bölümü olduğu halde görünürde çıkışı yok. Ben tanıdık bir oto elektirikçiye yaptırdım, orta kalitede yeterli düzeyde ses aldık. Teybi söküyor, arka kısımdan kablo bağlıyor, o kadar.
Ancak yok ben öyle dandik istemem derseniz, kalitesini bilmememle beraber aux sd kutucukları 100 110 tl civarı fiyatlara satılmakta. ben 15  tl ye çözdüm, malum öğrencilik :D seçim sizin :)

ES53

• Membro
« #20 : 21 Aralık 2014, 12:30:53 »
@ugur alp hocam o bahsettiginiz aux,usb donusturucu modulden e46 aracimda var.Sokup buna takmayi deneyecegim 140 tl ye almistim bende.ama su yol bilgisayarini cozemedim tam olarak anlik olmasa da 100 km de ortalama kac lt yaktigini gosteriyor mu ? Gosteriyorsa ben bulamadim :)

hi_cazz

• Membro
« #21 : 21 Aralık 2014, 12:38:09 »
Curr. Cons.  yazan anlık tüketim.
Ave. Cons.  yazan ortalama tüketim.

Ben trip A verilerine hiç dokunmama. Ama Trip B verilerini her depoda sıfırlarım. Bunu yapmak için Trip B'de iken menü tuşuna Basılı tutun sıfırlandığını Göreceksiniz.

Üstteki 100km ortalama
Alttaki anlık

Adza

• Membro
« #22 : 21 Aralık 2014, 12:51:31 »
Curr. Cons.  yazan anlık tüketim.
Ave. Cons.  yazan ortalama tüketim.

Ben trip A verilerine hiç dokunmama. Ama Trip B verilerini her depoda sıfırlarım. Bunu yapmak için Trip B'de iken menü tuşuna Basılı tutun sıfırlandığını Göreceksiniz.

Üstteki 100km ortalama
Alttaki anlık

Halit Hocam ibre ateş ediyor :D 250- 255 deyken de fotoğraf isteriz :D

@Zippo`s Aynen, bir arkadaşın 159 da görmüştüm. Ses kalitesini test edecek kadar müzik açmadım. Ama o aparat uyuyor. Basit bir işlem. Ancak teybi açacak arkadaş çatal gibi olan o aletle iki taraftan teyp üstündeki deliklere sokacak, teybin ağırlık merkezine doğru kuvvet uygulayarak kendine çektiğinde eline gelecek :)

ES53

• Membro
« #23 : 21 Aralık 2014, 13:10:55 »
Bu ave cons bende hep 16 lt de sifirlasamda :) ki 90 km sabit hizla gittigimde bu veri 1.800 2 bin devirde.Allah allah neden ki acaba.Yani 16 lt yakmiyodur heralde ya bende mi yanlislik var :) 15 tlye tuzla caddebostan yaptim nasil 16 lt bu :))

hi_cazz

• Membro
« #24 : 21 Aralık 2014, 13:22:00 »
Uğur benim değil o foto. Netten bulup attım.

Aparatı takmak için 4 tane o deliklere girecek tornavida lazım. Ben o şekilde söktüm. Ses kaliteside gayet yerinde.

GoogleTagged