Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 159 Blue&Me Sorunu ve Çözümü  (Okunma sayısı 1002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

admin

• Amministratore
Alfa 159 Blue&Me Sorunu ve Çözümü
« : 22 Mayıs 2015, 22:35:16 »
Arkadaşlar birkaç gün önce yoldayken sebepsiz yere direksiyonda telefon amblemine basınca ekrana gelen Blue&Me menüleri görünmemeye başladı. Birkaç kez yeniden çalıştırdım aracı ama düzelmedi, servise uğramıştım geçen gün, sorundan bahsedince radyoyu söküp bakmak lazım filan dedi, ben de sonra hallederiz diye üstünde durmadım. Çözümü basitmiş aslında, hiç bişey sökmeye gerek yok :) Blue&Me versiyonunu güncelledim ve hem ekran geldi hem de daha kullanışlı bir versiyona kavuştum. Belki benzer sorun yaşayan bir arkadaş olur diye bilgi vermek istedim, daha önce yazılmış mı diye başlıklarda aradım bulamadım.

Güncelleme prosedürü:

1. pc'ye flash bellek takıp içini boşaltıp fat32 formatına çevirmek gerek.

2.daha sonra aşağıdaki linke tıklayıp start now'a tıklayın  1. aşamadaki download file sekmesine tıklayın http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=alfa%20romeo&lang=en#/support/download/

3. İndirdiğiniz zip dosyalarını flash belleğe çıkarın Açılan dosyaların içinde iki zip dosyası olacak, onlarında herhangi birini yine flash belleğe çıkarmanız yeterli.

4. Flashı alıp araca inin, kontak açmadan usbyi takın, aracı mar pozisyona çalıştırınca otomatik şekilde uptade süreci başlar. 30 saniye içinde update completed diye msj çıkar ve sesli uyarı verir. Usbyi alıp tekrar pc başına geçmek lazım.

5. Yukardakı start now linkinde ikinci bölümde upload file sekmesi var, orayı tıklayın. Araçtan getirdiğimiz usb'de BMconf diye bi dosya oluştuğunu göreceksiniz. Bunu upload files sekmesine yükleyin ve aracınızın özelliklerine göre versiyonlar çıkcak. Bende 5.5 ve 5.6 versiyonları çıktı. Önce 5.5 versiyonu kurmak gerekiyor yoksa hata veriyor. 5.5 versiyonu pcnize indirin.Usbnin içini boşaltıp yine inen zipli dosyayı usb'ye çıkarın. Sonra kalan tek iş araca inip usbyi takıp aracı mar pozisyona almak. Bu kurulum 3 dakika filan sürüyor. Daha sonra restarting diye bir yazı çıkıyo ekrana ve bikaç saniye içinde blue me güncellenmiş oluyor. Daha sonra 5.6 versiyonu da 5.5 in üstüne aynı şekilde kurabilirsiniz.

Teşekkürler: francobaresi
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

GoogleTagged