Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Detailing, İç - Dış Kozmetik Bakım Hakkında Bilgiler-Sorular-Cevaplar  (Okunma sayısı 27605 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egeozal1

• Ziyaretçi
Kapı kollarına ne kullandınız? Cam tuşlarına da uygulanabilir mi?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Gouki

• Amministratore
Semih ellerine saglik. O kucuk yerlerde boyalar gitmis malesef. Ya rotus yapicaksin ya da lokal boya.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ByAKINCI

• Membro
Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.Aspirinden kasıt bildiğimiz aspirin mi ?  :)
147 Blackline Red

senati

• Membro

Kapi kollarina da aspirinn kullandim.Beze siktim once daha sonra kapi kolunu bezle silerek fircaladim tekrar bezle sildim.Ugrastirdi biraz ama inat ettim :D Cam tuslarinda da dedigim gibi yaparsan olur ama cok dikkat etmelisin eger siviyi biraz fazla kacirirsan elektronik aksama zarar verebilir.Islak mendil de bastirarak silme suretiyle is goruyor aslinda.Bunlarin daha detayli sokerek temizligini eski uyemi Veloce paylasmisti.Ona da bakabilirsin boylece elektronik kisima hicbir sekilde zarar gelmez.

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.Aspirinden kasıt bildiğimiz aspirin mi ?  :)

:D :D Yok Bim gibi marketlerde satilan sprayden bahsediyorum.Aspirinn, Aspirix gibi isimleri oluyor. :D

Semih ellerine saglik. O kucuk yerlerde boyalar gitmis malesef. Ya rotus yapicaksin ya da lokal boya.

Yapma ya :( Arac suan tamamen boyasiz durumda bu orijinalligi bozmak istemiyorum aslinda ama hos olmayan da bir goruntu var..Boyasiz halledebilsek guzel olurdu..Peki lokal boya ne kadar lokal? :D Yani sadece o vurugun oldugu 1cm capindaki kisim mi boyanacak?

egeozal1

• Ziyaretçi

Kapi kollarina da aspirinn kullandim.Beze siktim once daha sonra kapi kolunu bezle silerek fircaladim tekrar bezle sildim.Ugrastirdi biraz ama inat ettim :D Cam tuslarinda da dedigim gibi yaparsan olur ama cok dikkat etmelisin eger siviyi biraz fazla kacirirsan elektronik aksama zarar verebilir.Islak mendil de bastirarak silme suretiyle is goruyor aslinda.Bunlarin daha detayli sokerek temizligini eski uyemi Veloce paylasmisti.Ona da bakabilirsin boylece elektronik kisima hicbir sekilde zarar gelmez.

:D :D Yok Bim gibi marketlerde satilan sprayden bahsediyorum.Aspirinn, Aspirix gibi isimleri oluyor. :D

Yapma ya :( Arac suan tamamen boyasiz durumda bu orijinalligi bozmak istemiyorum aslinda ama hos olmayan da bir goruntu var..Boyasiz halledebilsek guzel olurdu..Peki lokal boya ne kadar lokal? :D Yani sadece o vurugun oldugu 1cm capindaki kisim mi boyanacak?
Islak mendil iş görürse akşama deniyeyim. Aspirini uygulama detayını istiyorum Semi abi :) Nasıl bir bez kullandın kullandığın bezle mi fırçaladın sonrasına üstüne bir şey uyguladın mı?

senati

• Membro
Ilk olarak Aspirinn'i 3e 1 oraninda sulandirdim.Bos bir spray sisesini kullandim bunun icin.Daha sonra konsol,torpido ve koltuklar icin yuzeyi tamamen islatacak halde siktim.Bildigimiz dis fircasiyla fircaladim ve mikrofiber bezle sildim.Tabi bunu ufak ufak bolgelere ayirarak yapman gerekiyor.

Kol ve cam dugmelerinde dogrudan mikrofiber beze(baska bir bez de olabilir) sprayi siktim ve sonrasinda hafifce kolu sildim.Olusan islaklikla beraber dis fircasiyla fircaladim tekrar.Mikrofiber bezin kuru tarafiyla bastirarak sildim ve bu islemi kirin tamamen cikmasi icin 3-4 kere uyguladim.Sonunda da torpido temizleyici ve koruyucu bir spray sikarak bezle sildim.

Aklima gelmisken bir sorum olacak kolu silerken, bezin uzerinde kapkara lekeler olustu sanki boya gibiydi.Bu kir mi boya mi anlayamadim.

« Son Düzenleme: 24 Kasım 2013, 18:04:22 Gönderen: senati »

egeozal1

• Ziyaretçi
Teşekkürler Semi abim. :)

senati

• Membro
Uzmanlardan sorularima yanit bekliyorum.. :(

Gouki

• Amministratore
Bende o kollara girişmiştim sonra baktım üst katmanı almışım, soyulmuş şekilde duruyor :) Yalnız bu 147'de böyle, GT'deki durumu bilemiyorum.

senati

• Membro
Bende o kollara girişmiştim sonra baktım üst katmanı almışım, soyulmuş şekilde duruyor :) Yalnız bu 147'de böyle, GT'deki durumu bilemiyorum.

yapma yaa..Bende mi aldim ust katmani acaba :D

Gouki

• Amministratore
Sen almamışsınzdır. Ha almışsan bile hiç canını sıkma. Biz eskiden boyatırdık o kolları arabanın içi 2 gün boya kokardı :D Şimdi Plastidip gibi bir nimet var, yepyeni olur.

egeozal1

• Ziyaretçi
Ben Semi abinin yöntemini uygulayacaktım. Ama üst katmanı alır mıyım? Alsam sorun olur mu? Plastidip e mi başvursam yoksa? :-[

Rotweiler

• Membro
Uygulamalar güzelmiş. Özellikle direksiyon için olanı beğendim, deneyeceğim.

Bu detailing işlerini, pasta cila boya koruma ile birlikte uygun fiyata ve işin hakkını vererek yapacak Ankara'da tanıdık biryerler var mı?
Dünkü buluşmada sormayı unuttum.
Anyone can drive a fast car, but only few can drive a car fast.
|||||||||||||||

blackpearl

• Membro
az önce Megu APC ve M40 siparişlerini verdim :yukari-ok:, bir de gidip kosla oxi action alayım girişeyim benim arabanın içine rezil durumda vallahi :duvar:

Mk II 147Nero Metallico Jarama 06/2012-09/2014

1996 GTV 2.0 V6 TB Proteo Rosso

wolkanku

• Membro
az önce Megu APC ve M40 siparişlerini verdim :yukari-ok:, bir de gidip kosla oxi action alayım girişeyim benim arabanın içine rezil durumda vallahi :duvar:

oo bu haftasonu yoğun geçecek  :))
bugüne kadar nasıl böyle kullanmışım diyeceğine eminim :)
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

Alfadanadam

• Moderatore
Uygulamalar güzelmiş. Özellikle direksiyon için olanı beğendim, deneyeceğim.

Bu detailing işlerini, pasta cila boya koruma ile birlikte uygun fiyata ve işin hakkını vererek yapacak Ankara'da tanıdık biryerler var mı?
Dünkü buluşmada sormayı unuttum.

Vaktin varsa biraz Semih'e takıl, ihtiyacından fazlasını öğrenir kendin yaparsın :)

blackpearl

• Membro

oo bu haftasonu yoğun geçecek  :))
bugüne kadar nasıl böyle kullanmışım diyeceğine eminim :)

Valla baya yoğun geçecek gibi görünüyor  :))
şimdiden merak ediyorum nasıl görüneceğini uygulama sonrası before-after şeklinde fotoğrafları yüklerim  :)

blackpearl

• Membro
Az önce ön konsolun APC ve M40 uygulamasını bitirdim, sonuçlar gerçekten çok parlak. İyi ki almışım dedim, görüntü inanılmaz değişti, hem tertemiz oldu hem de çok tatlı bir yarı mat parlaklığı var. wolkanku (Volkan) a teşekkürlerimi bir borç bilirim huzurlarınızda :)) fotoğrafları yükleyeceğim kısa zamanda :alfisti:

fevkalbeser12

• Membro
Bu aralar pasta cila işine sardım linkteki aletten almayı düşünüyorum. Var mı bilgisi olan?
http://www.hepsiburada.com/liste/einhell-polisaj-ve-zimpara-makinesi-bt-po-1100-e-01002093221/productDetails.aspx?productId=hreinbtpo110e&categoryId=13003392

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

wolkanku

• Membro
Bu aralar pasta cila işine sardım linkteki aletten almayı düşünüyorum. Var mı bilgisi olan?
http://www.hepsiburada.com/liste/einhell-polisaj-ve-zimpara-makinesi-bt-po-1100-e-01002093221/productDetails.aspx?productId=hreinbtpo110e&categoryId=13003392

bu aleti epey kullanan var..genel olarak memnunlar ancak içinden çıkan pedler kötü..ped de almak gerekiyor.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

wolkanku

• Membro
Az önce ön konsolun APC ve M40 uygulamasını bitirdim, sonuçlar gerçekten çok parlak. İyi ki almışım dedim, görüntü inanılmaz değişti, hem tertemiz oldu hem de çok tatlı bir yarı mat parlaklığı var. wolkanku (Volkan) a teşekkürlerimi bir borç bilirim huzurlarınızda :)) fotoğrafları yükleyeceğim kısa zamanda :alfisti:

hadi yeni konsol hayırlı olsun...
konsolu apc ile silerken kararan bezlerin fotosu varsa onları da eklersin :))
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

fevkalbeser12

• Membro

bu aleti epey kullanan var..genel olarak memnunlar ancak içinden çıkan pedler kötü..ped de almak gerekiyor.
Sen tamam diyorsan iyidir o:)

Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

wolkanku

• Membro

yanliz bak elime alıp kullanmışlığım yok bu ürünü abi..kullanmadığım ürünü hakkında da konuşmayı sevmem ama detailingturkey'den falan araştırmştım bir ara...yorumlar bu şekildeydi.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

fevkalbeser12

• Membro

yanliz bak elime alıp kullanmışlığım yok bu ürünü abi..kullanmadığım ürünü hakkında da konuşmayı sevmem ama detailingturkey'den falan araştırmştım bir ara...yorumlar bu şekildeydi.
Artık tamam dedin ok yaydan çıktı:) bende ordan araştırdım genelde herkes olumlu yorum yazmış.

jeremy clarkson

Kubilay

• Membro
Bej alfatexi temizleme niyetim var ürün/yöntem önerisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla kolay temizlenen bir kumaş.

GoogleTagged