Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Detailing, İç - Dış Kozmetik Bakım Hakkında Bilgiler-Sorular-Cevaplar  (Okunma sayısı 27600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozoozo

• Membro
Bej alfatexi temizleme niyetim var ürün/yöntem önerisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla kolay temizlenen bir kumaş.

Kubilay ben , benim kumaşlar için evde bulunan aspirin ile güzelce temizlemiştim , ciddi anlamda güzel kir çıkarmıştı tavsiye ederim.  :yukari-ok:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

impazienti

• Ziyaretçi
Ben bej koltuklari ve tavani amway ile yer halilarini ise aspirin ile siliyorum...suana kadar bi sikinti yasamadim ve temizliginden de gayet memnunum

Kubilay

• Membro
Bej alfatexi temizleme niyetim var ürün/yöntem önerisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla kolay temizlenen bir kumaş.

Kubilay ben , benim kumaşlar için evde bulunan aspirin ile güzelce temizlemiştim , ciddi anlamda güzel kir çıkarmıştı tavsiye ederim.  :yukari-ok:

Bi yaşıma daha girdim  :D Aspirini suda eritip direk sileyim mi? Bir de bu havalarda kurur mu acaba.

ozoozo

• Membro

Bi yaşıma daha girdim  :D Aspirini suda eritip direk sileyim mi? Bir de bu havalarda kurur mu acaba.

Ahahha kardeşim aspirin bildiğimiz aspirin değil :D Genel temizleyici , yani temizlik ürünü adı aspirin her markette var :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kubilay

• Membro

Ahahha kardeşim aspirin bildiğimiz aspirin değil :D Genel temizleyici , yani temizlik ürünü adı aspirin her markette var :D

Hass rezil olduk çaktırmayalım  :D

Bandırmalı

• Membro
Merhabalar,
Oldum olası tavana dokunmaktan korkarım.
Bir çok arkadaşımın başına gelen sarkma olayından endişe ederim.
Çok aradım aspirin diye ..... :))  :))

ASPİRİX  A101 marketlerinde meşhur aspirini bulmanız mümkündür.  :))

wolkanku

• Membro
Merhabalar,
Oldum olası tavana dokunmaktan korkarım.
Bir çok arkadaşımın başına gelen sarkma olayından endişe ederim.
Çok aradım aspirin diye ..... :))  :))

ASPİRİX  A101 marketlerinde meşhur aspirini bulmanız mümkündür.  :))

tavanı sırılsıklam ıslak besle silerseniz olmaz :)
bezi asprix, aspirin, apc vs. ürünle hazırlanmış kovaya daldırıp, suyunu sıkıp o şekilde hafifçe tavanı nemlendirerek silebilirsiniz.
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

berkaykcr

• Membro
Elimde tam olarak su waxtan bulunmakta :)
bunu nasıl uygulamamı tavsıye edersiniz ?

Nxt gibi elle uygula , yeterli miktar bekle ve sil ?

http://www.car-detailing-sydney.com/images/Cleaner_wax.JPG

Aynı şekilde buda bulunmakta bunu nasıl yapayım sizlerin bilgisini almak istiyorum yaz geliyor başlamak lazım :)

http://www.smitsgroup.co.nz/images/objectimages/G11816-ColorX.jpg
Smoke Giulietta

berkaykcr

• Membro
Dry wax olarak geçiyor ; Araç ıslakken sık ve sil tarzı

araç hem ıslakken hemde kuruladıktan sonra uyguladım .

http://archive.meguiarsonline.com/forums/photopost/data/1910/QuikWax_Mock.gif

Ürün üstteki link yaptıgı etki ;

http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/meguiars-ultimate-quick-wax-lg.jpg

Birebir aynı sanırım bileşenler aynı , koku , özellik vs  :)
Smoke Giulietta

wolkanku

• Membro
berkay ,
cleaner wax çok güzel bir üründür. uygulama süngeriyle ister elle hafif bastırarak istersen de makine ile atabilirsin.

colorx dediği şey de az aşındırıcılığı olan cleaner wax ile aşağı yukarı aynı şey sadece yeni seri..bu arada meguiarsda yeni serileri ben sevmiyorum eski seriler çok daha iyiydi.

bordo şişeli olan quik wax ve ultimate quik wax yine aynı şey, spray şeklinde ,önce beze sıkıp yayarak siliyorsun hemen ardından kuru bezle parlatıyorsun.

benim tavsiyem ultimate quik detailer..o kadar güzel kokuyor ki içesin gelir :) , toz moz bırakmaz.
ultimate quik wax azıcık toz bırakıyor ve uygulaması daha zor.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

Increase

• Membro
sonax ve ziebarttan sonra altunizade zadex kampanya yapmış toplam 500 tl fiyat aldım, kısmetse c.tesi bırakıyorum
detaylı iç ve motor + boya koruma ile pasta cila fiyata dahil.
Düşünenlerin bilgisine.
Increase
156 1.6 TS
159 1.9 JTDM
Giulietta 1.4 TCT 170

wolkanku

• Membro
yahu şu fiyatlar ne kadar enteresan, eskiden 250 liraya komple iç dış yapan yer, şu anda neredeyse 1000 TL fiyat çekiyor..kullandığı malzemeler tamamen aynı. 3 katı zam mı geldi sanki mallara? ve üstelik buna rağmen müşteri sayısı da artıyor şaşırıyorum.
sonax ziebart vs. eskiden 450 liralara komple yapardı, şimdi bunun fiyatını 900'lere çekip, kampanya ile 500-600 diyor..çok garip.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

Kubilay

• Membro
Boya koruma, cila vs vs işler biraz yetenek ve el yatkınlığı isteyebilir ama ben iç temizlik için verilen yüksek paralara acıyorum açıkçası.

wolkanku

• Membro
Boya koruma, cila vs vs işler biraz yetenek ve el yatkınlığı isteyebilir ama ben iç temizlik için verilen yüksek paralara acıyorum açıkçası.

aslında iç temizlik kolay dediğin gibi, ama özen ve detay istiyor.ince araların güzelce temizlenmesi pek çok detayı öne çıkartıyor...
bazı araçların da dışı o kadar kötü oluyor ki yıllarca zulmedilmiş gibi oluyor, onların ağır pasta ve cila işlemlerinden sonra hayata dönüşü gözlerimi yaşartıyor.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

Kubilay

• Membro

aslında iç temizlik kolay dediğin gibi, ama özen ve detay istiyor.ince araların güzelce temizlenmesi pek çok detayı öne çıkartıyor...
bazı araçların da dışı o kadar kötü oluyor ki yıllarca zulmedilmiş gibi oluyor, onların ağır pasta ve cila işlemlerinden sonra hayata dönüşü gözlerimi yaşartıyor.

Kolaydan öte yetenek istemiyor.Konuda yazdıklarından iç temizlik konusunda listemi yaptım sınavlarım bitince girişeceğim mesela ama konu dış olunca en fazla basit bir cila filan atarım.Yeteneğim yok çünkü, elim pek yatkın değil.O yüzden iyi bir boya korumaya veya cilaya parayı kıyar veririm.Ama iç temizlik için istenen paralar çok fazla olduğu için gereksiz geliyor bana.

berkaykcr

• Membro
berkay ,
cleaner wax çok güzel bir üründür. uygulama süngeriyle ister elle hafif bastırarak istersen de makine ile atabilirsin.

colorx dediği şey de az aşındırıcılığı olan cleaner wax ile aşağı yukarı aynı şey sadece yeni seri..bu arada meguiarsda yeni serileri ben sevmiyorum eski seriler çok daha iyiydi.

bordo şişeli olan quik wax ve ultimate quik wax yine aynı şey, spray şeklinde ,önce beze sıkıp yayarak siliyorsun hemen ardından kuru bezle parlatıyorsun.

benim tavsiyem ultimate quik detailer..o kadar güzel kokuyor ki içesin gelir :) , toz moz bırakmaz.
ultimate quik wax azıcık toz bırakıyor ve uygulaması daha zor.

Cevapladıgın için teşekkürler abicim.

Elimde 1-2 ürünüm daha var simdi makina fırsatım maalesef yok ama ped ile elle atıp silebilirim sanırım problem olmaz ürünleri yan yana koyup burda paylaşırım , nelere dikkat etmem konusunda bilgi verirseniz de cok sevinirim . Teşekkürler  :alfisti:
Smoke Giulietta

ozoozo

• Membro
Valla benimde şu fiyatları görünce içim acıyor. İç-dış detaylı temizlik vs 500-600 lira , cam filmleri 300-400 lira :) bilmiyorum yani o paralara mesele arabaya harcamaysa çok daha güzel şeyler yapılabilir. En güzeli hafta sonu vs 1 gün ayırıp detaylıca temizlemek , ben antepteyken öyle yapmıştım mis gibi olmuştu ancak Ankara da ne öyle bir vaktim nede alanım oluyor. 500-600 vs liralara en kral temizlik ürünleri alınır mis gibi yapılır düşüncesindeyim :)

erdem1904

• Membro
Dün öğleden sonra ufaklık uyuyunca can sıkıntısından arabanın içine giriştim. Aspirini 1/3 oranında başka bir sprey kutuda sulandırdım. Deri koltuklara, göğüse, kapılara giriştim. Spreyle bölgelere sıkıp nemli mikrofiber bezle sildim. Koltuklar tertemiz ve mat oldu çok beğendim. Göğüs ve kapıların durumunu beğenmedim ve arabada duran arexonsun plastik aksam için temizleme ve bakım sütüylede üstten geçtim fena olmadı.. Deri bakım ürünüm olmadığı için koltukların üstünden geçemedim.. En kısa zamanda almam lazım.
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Murad

• Membro
Arkadaşlar,
Ben de koltuklar ve taban döşemesine girişmek istiyorum. Ne önerirsiniz ve işlem sırasında çok ıslanıyor mu? Kurutma işle mi için ne önerirsiniz?

wolkanku

• Membro
Arkadaşlar,
Ben de koltuklar ve taban döşemesine girişmek istiyorum. Ne önerirsiniz ve işlem sırasında çok ıslanıyor mu? Kurutma işle mi için ne önerirsiniz?

abi tüm bu soruların cevabı ilk mesajda var.
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

Murad

• Membro
Arkadaşlar,

abi tüm bu soruların cevabı ilk mesajda var.
Ok.  :arkadasim:

Rotweiler

• Membro
Valla benimde şu fiyatları görünce içim acıyor. İç-dış detaylı temizlik vs 500-600 lira , cam filmleri 300-400 lira :) bilmiyorum yani o paralara mesele arabaya harcamaysa çok daha güzel şeyler yapılabilir. En güzeli hafta sonu vs 1 gün ayırıp detaylıca temizlemek , ben antepteyken öyle yapmıştım mis gibi olmuştu ancak Ankara da ne öyle bir vaktim nede alanım oluyor. 500-600 vs liralara en kral temizlik ürünleri alınır mis gibi yapılır düşüncesindeyim :)

Garaj ve uygun mekan bulduk Özdemircim.
Toplu temizlik günü yapalım dersen, haberleşelim ;)
Anyone can drive a fast car, but only few can drive a car fast.
|||||||||||||||

ozoozo

• Membro

Garaj ve uygun mekan bulduk Özdemircim.
Toplu temizlik günü yapalım dersen, haberleşelim ;)

Şu sınavları bir salayım abi , pazartesinden sonra rahatım gibi :D hayırdır garajamı el koyduk neresi :rock:

alihsans

• Membro
Toplu temizlik gününe beni de ekleyebilirsiniz.
Kısır falan da yaparsak süper muhabbet döner.  :D
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Everybody should drive a Mini, everybody should own a Mini at some point or you're incomplete as a human being. JAMES MAY

Murad

• Membro
Toplu temizlik gününe beni de ekleyebilirsiniz.
Kısır falan da yaparsak süper muhabbet döner.  :D
Gün mü çeviriyorsunuz :))

GoogleTagged