Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: OBD Bağlantıları - Fiat Ecu Scan Programı Kullanımı  (Okunma sayısı 11288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

master

• Editore
Normalde ELM327 ve Torque aracılığıyla gerektiğinde işimi görüyorum ancak bu sefer mecburi istikamet MultiEcuScan oldu. Sadece MES full sürümde olan bir özelliği tek seferliğine kullanmam gerekiyor, tek sefer kullanmak için de 50 Euro bağlayasım yok. Elinde MES tam sürümü indirebileceğim bildiği yer olan varsa pek makbule geçer, yoksa mecburen alacağız :)
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

Alsift140

• Membro
Boğaz kelebeği adaptasyonnu içinmi kullanacaksınız

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

alperuzi

• Membro
Normalde ELM327 ve Torque aracılığıyla gerektiğinde işimi görüyorum ancak bu sefer mecburi istikamet MultiEcuScan oldu. Sadece MES full sürümde olan bir özelliği tek seferliğine kullanmam gerekiyor, tek sefer kullanmak için de 50 Euro bağlayasım yok. Elinde MES tam sürümü indirebileceğim bildiği yer olan varsa pek makbule geçer, yoksa mecburen alacağız :)
Bagajdaki netbookumda kurulu var, yarına kadar kimse çıkmazsa yüklerim wetransfer'e
Alfasını kendi tamir eden adam

master

• Editore
@Alsift140 Hayır, proxy alignment yapmam gerekiyor tek seferliğine.

@alperuzi Zahmet olmayacaksa çok makbule geçer, şimdiden teşekkür ederim.
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

tiamatx

• Membro
merhaba;

2004 mk2 156 selespeed sahibiyim.

elimdeki  obdıı  elm  327 v 1.5 usb kablolu cihaz ile bir türlü aracın ecu suna bağlanamadım.

multiecuscan ve fiatecu scan programları ile deneme yapıyorum.

her seferinde hata alıyorum hata: this interface is not compitable with elm 327 1.3! will not connect to any can!

cihaz mı hatalı ben mi hata yapıyorum işin içinden bir türlü çıkamadım yardımınıza ihtiyacım var.

teşekkürler

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2019, 08:45:55 Gönderen: tiamatx »

devirsever

• Membro
Cihzin driveri kurulumu? Ben hepsi buradadan 47 tlye aldim gecen ay elm v1.5 ve bit arkadasin gtye baglandim mes ile. E-posta atabilirseniz google drive dan indirme link atabilirim. Bir adet surucu birde mes yazilimi var. Yalniz bendeki mesin tam surum olabilmesi icin hdd seri no degistirilmesi ve mesin internet erisiminin engellenmesi gerekiyor. Seri no degisim  yazilimida icinde var. Yonetici olarak calistirip islem bitince restart yapmak gerekiyor pcyi.

Bit kere kurup yukarida belirttigim gibi ayarladiktn sonra sikinti yok. Proxy alignment icin elm 327 kartinda modifikasyon yapmak gerekiyor ki bana gerekmedigi icin arastirmadim. Lakin daha once elimde boyle modifiye bir cihaz varsi ve bu islemi kolaylikla yapmistim. Ornek gtye orjinal teyp tanitmak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 TB (Güncel)

devirsever

• Membro
Birde mes te cihazin dogru bir porta tanimlandigindan emin olunuz, mes te ayarlar bolumu icinde gorebilirsiniz.
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 TB (Güncel)

tiamatx

• Membro
Merhabalar özelden e-posta adresinize yazdım çok teşekkür ederim.

bilgisayara yüklü driver com 3 olarak gözüküyor mes programı ayarlar sekmesinden com 3 seçiyorum daha sonra ecu bağlantısı yapmaya çalışıyorum bağlantı sağlanamadı diyor. elimdeki cihazdan da şüpheleniyorum. scanmaster ile bağlantı yapmaya çalıştığımda elm cihazda yeşil ışıklar yanıyor hemen sonra bağlantı kopuyor kırmızı yanıyor.

:duvar:

baronet

• Membro
elm327 lerin çoğu ile sadece motora bağlanırsınız. 147 ve 156larda airbag e de bağlanma şansınız var gerekli renkli çevirici ile. vag kkl ile 147 ve 156 lar için kkl üzerinde, motor airbag vs gibi seçenekler var, ben 147 ve 156 kullanmış biri olarak her ikisinde de sorunsuz vag kkl ile hem motora hem airbage bağlanmıştım. şuan 159 kullanıyorum. 159 sahipleri icin durum biraz farklı. 159da vag kkl sadece motora bağlanır. airbag e vag kkl ile bağlanamazsınız. elinizde renkli adaptorler olsa da bağlanamazsınız. tek yok elm 327 orijinalini almak. aliexprestekilerin hemen hiçbiri orijinal değildir. ben aliexpresten en ucuzundan en pahalısına kadar satın aldım olmadı. en sonunda amerikadaki bi arkadaştan orijinal elm aldırdım. onunla bağlanıyorum butun fonksiyonlara. orijinal elm327 elinizde varsa, 159 için herhangi bir renkli adap olmadan airbage direk bağlanırsınız. renkli adaptorler diger fonksiyonlar icin gerekli oluyor. mesela yeşil ile xenonlara bağlanırsınız. dediğim gibi 159 hariç 147 ve 156 da olay kolay. 159 icin orijinal elm veya çakma da olsa elektronik devresinde gerekli değişiklikler yapılmış olmalı. yoksa canbus bağlantısını kuramazsınız.

GoogleTagged