Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 06 AR 2033 - 156 2.5 V6 - Scuderia Gitti Arese Geldi  (Okunma sayısı 7350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sbk0655

• Membro
Tüm forum sakinlerine merhaba. 14 aylık bir aradan sonra daha fazla dayanamadım ve bu sefer 156 mk1 ile tekrar dönüş yaptım. Bazı arkadaşların hatırlayacağı üzere bundan önceki aracım 2004 model 1.6 156 idi. http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/06-ev6820/
İlk aracımdan sonra alacağım bir sonraki modelin biraz daha güçlü bir motoru olmasını istiyordum bu yüzden de ağırlıklı olarak mk1 2.0 üzerinde yoğunlaşmıştım.Hatta belirlemiş olduğum bir kaç araç sahibi ile de görüşmüştüm ama kısmet işte bir türlü neticelendirmemiştim. Taki hiç aklımda yokken bu araç ilana çıkıncaya kadar. Birkaç günlük bekleyişin ardından Bayram sonrası satıcı ile irtibata geçtim ve benim Fiorino multijet ile takas işlemini gerçekleştirdik. Bu işlem için sabahın erken saatinde benimle yollara düşen Hürcan kardeşime , alım öncesi fikrini sorduğum ve tereddütsüz bu aracı almamı söyleyen Özgüne ve son olarak diğer alternatifleri sorduğumda bu aracı almamı söyleyen Oğuz Can kardeşime tekrar teşekkür ederim.Karar aşamasında üç araç arasında kalmıştım GTV ,  166 ve bu araç.166 Tolga'nın da bastıra bastıra söylemesi ile tb olmasından dolayı , GTV hem tb olması hem de 2 kapı olması dolayısı ile iş amacı ile kullanımda sıkıntı olabileceğinden beni karar aşamasında çıkmaza sokuyordu.Diriliği ve motor seçeneği ile ön plana çıktığı için ARESE de karar kıldık ve aldık.Araç daha önce kısa bir süre foruma üye olan Ensar arkadaşımızdan takas yoluyla galeriye geçmiş. Aracı forumdan hatırladığım için hemen araştırmaya başladım ve önceki bakımlarını yapan ustalar ile iletişime geçtim. Onlar da olumlu referans verince başka çare kalmadı.Neyse giriş için çok uzattım konuyu , biraz fotoğraf paylaşalım.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Gouki

• Amministratore
Maşallah abi darısı başıma :D

Kibitzer

• Membro
Maşallah :))

sbk0655

• Membro

Maşallah abi darısı başıma :D
Özgünüm tez zamanda inşallah kardeşim , hadi artık haber bekliyorum.

sbk0655

• Membro

Maşallah :))

Teşekkür ederim Zafer hocam.

ismet

• Membro
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah :nazar: :alfisti:
I am the master of my fate
I am the captain of my soul

TRSemih

• Membro
Iki kare yeni foto cekeydin abi :) bunca adam baslik beklerken tatmin etmedi :)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Guzel gunlerde kazasiz belasiz kullanmani dilerim.

•Tapatalk QV•
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-...)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

burak_unsal

• Membro
Maşallah güle güle binin; kazasız belasız.. İlk fotoğrafta bi an aracı beyaz sandım yalnız :D 
Alfa Romeo 147 / 1.6 TS Blackline..

ozoozo

• Membro
Maşallah abicim. Tekrardan kazasız belasız kullanman dileğiyle. Ne zaman girişiyoruz bir şeyler yapmaya :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tunerviper

• Membro
Maaşallah. Bildiğim kadarı ile son temiz 2.5 lerden birisi. Iyi  günlerde kullanın
Turbo Twin Spark

alihsans

• Membro
İyi günlerde kullan dostum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Everybody should drive a Mini, everybody should own a Mini at some point or you're incomplete as a human being. JAMES MAY

max-ime

• Membro
Hayirli ugurlu olsun abicim, kazasiz belasiz surusler :) Kullanirken en fazla keyif aldigim araclardan birisiydi.

Ha birde dizel kullanan adama aracini verme, o devir bandinda vites degistirmeyi unutuyorlar :)

sbk0655

• Membro
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah :nazar: :alfisti:
Ismet sagol dostum , sirayi sana devrettim biliyorsun degil mi?
Iki kare yeni foto cekeydin abi :) bunca adam baslik beklerken tatmin etmedi :)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Guzel gunlerde kazasiz belasiz kullanmani dilerim.

•Tapatalk QV•
Semih parca parca cekiyorum , ama hicbiri temiz degil.Sadece yaptigimiz calismalar ve degisiklikler esnasinda aklimiza geldikce cekiyorum.Bu fotograflari paylastim ki oncesi sonrasi degerlendirme yapalim.
Maşallah güle güle binin; kazasız belasız.. İlk fotoğrafta bi an aracı beyaz sandım yalnız :D
Cok tesekkur ederim , foto kalitesini dusuk tuttum biraz o yuzden oyle cikmis.
Maşallah abicim. Tekrardan kazasız belasız kullanman dileğiyle. Ne zaman girişiyoruz bir şeyler yapmaya :)

Sagol Ozdemirim hep beraber insallah , ufak ufak basladim ben kozmetik iyestirmeler yapiyorum simdilik haftaya bakim . tadilat vb. devam ederiz .
Maaşallah. Bildiğim kadarı ile son temiz 2.5 lerden birisi. Iyi  günlerde kullanın
Cok tesekkur ederim , benim de icime sindi arac , eski sahipleri duzgun bakmislar sagolsunlar.Bu arada sizdekinin konusu surekli acik benim icin kaynak gorevi goruyor.

rcpydmr

• Membro
Hayirli olsun canavar canavar vallaha
 :nazar:  :nazar: :nazar:
74 BU 007

sbk0655

• Membro
İyi günlerde kullan dostum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aliihsan sagol birader , Bunun hatirina sakallari kesersin artik .
Hayirli ugurlu olsun abicim, kazasiz belasiz surusler :) Kullanirken en fazla keyif aldigim araclardan birisiydi.

Ha birde dizel kullanan adama aracini verme, o devir bandinda vites degistirmeyi unutuyorlar :)

sbk0655

• Membro

Ugur sagol kardesim , keyif almayi biliyorsun ondandir. Bu arada arkadaslara cevap hakki doguyor satasma var...

sbk0655

• Membro
Hayirli olsun canavar canavar vallaha
 :nazar:  :nazar: :nazar:
Recep sagol arkadasim , insallah sana da bir canavar buluruz.

h.t

• Membro
Abi tekrardan hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız cezası binersin inşallah..
Asıl ben sana teşekkür ederim keyifli bir gezi oldu banada :)

Koca oğlanı kükretecek miyiz , verdin mi kararı ? :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

vieri

• Membro
Hayırlı olsun maşallahı var :)  :nazar:

ozoozo

• Membro

Ugur sagol kardesim , keyif almayi biliyorsun ondandir. Bu arada arkadaslara cevap hakki doguyor satasma var...

Şu adam bir banlanmadı gitti...

tugrul

• Membro
Maşallah gerçekten nadir temiz kalan 2.5 lardan biri bu, çok özel bir araç, kükreme ile ilgili yorumu görünce kesinlikle kükremeli diyorum, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim:)

Tapatalk 2.0
2002 156 2.0 TS
1999 156 2.5 V6
2006 156 1.6 TS
1999 166 2.0 TS
1999 166 2.0 TS
2011 Giulietta QV
2011 Giulietta QV
2006 GT
2004 156 1.6 TS
2007 Brera 2.2 JTS

sbk0655

• Membro
Abi tekrardan hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız cezası binersin inşallah..
Asıl ben sana teşekkür ederim keyifli bir gezi oldu banada :)

Koca oğlanı kükretecek miyiz , verdin mi kararı ? :))

Sagol kardesim , valla ustundeki eksozu sen gordun iste sesi guzeldi ama goruntu beni bitiriyordu resmen utaniyordum o eksozla gezerken.Muayeneye de girecek olunca mecburen cikarttik orjinale donduk ama bu seferde cok mu sessiz oldu bilemedim.Simdilik cok acelesi yok once diger isleri bitirelim sonra abarti olmayan bir eksoz islemi yaparim sanirim.
Hayırlı olsun maşallahı var :)  :nazar:
Cok tesekkur ederim.

Ben araya girmeyim. ..

max-ime

• Membro

Kursuna yonunu ben soylerim.

sbk0655

• Membro
Maşallah gerçekten nadir temiz kalan 2.5 lardan biri bu, çok özel bir araç, kükreme ile ilgili yorumu görünce kesinlikle kükremeli diyorum, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim:)

Tapatalk 2.0
Tugrul abi tesekkur ederim , elbette kukreyecek ama once hazir hale getirelim bir iki ufak eksigi halledelim ondan sonra homurdanacak insallah.Bu arada bilgilerine ihtiyacim olacak gun icinde rahatsiz edebilirim bazen.

fatihmehmet

• Membro
Abi hayırlı olsun. Çok sevindim. Alfa Romeo'nun bu kadar icinde olup bu kadar seven bir Alfistanın aracı olmamasi bizleri üzüyordu. (@Gouki Bey'in de kulakları çınlasın)

Araç harika maaşallah. Tekrar hayırlı olsun :nazar: :alfisti:

2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016-     )
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

GoogleTagged