Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 06GIU12 - Nam-ı Diğer Mermi  (Okunma sayısı 6369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzca

• Membro
Ynt: 06GIU12 - Nam-ı Diğer Mermi
« #125 : 30 Eylül 2019, 22:10:50 »
Uzun zamandır güncellemiyoruz. Mermi ağır bakıma girdi.

Yaz girişinde 200000'i devirdiğimiz için ağır bakım planımız vardı. Temmuz'da düğünü yaptıktan sonra Oğuzcan abiden bayram sonuna randevumuzu aldık ve önce balayı maksatlı Kapadokya'yı gezdikten sonra Alfin'in yolunu tuttuk.

Yapılan işlemler:
- Baskı balata değişimi
- Volant değişimi
- Triger, V kayış, Devirdaim değişimi
- Salıncak, z rot değişimi
- Su deposu değişimi
- Şarj dinamo kasnak değişimi
- Motor kulağı değişimi
- Vites seçim sensörü değişimi
- Tampon alt muhafaza değişimi
- Ön arka amblem değişimi
- Plaka lambası değişimi
- Silecek lastik değişimi
- Yağ bakımı

Bu işlemler yapıldıktan sonra İstanbul'a giderken Mermi'nin limp modda olduğunu farkettim, 3000 deviri geçmiyor, turbo basınç vermiyordu. Sağolsun Şükrü abi, Oğuzcan abi ile iletişime geçtim. Usta ile görüştükten sonra zarar verici bir şey olmadığını öğrenince hafta sonu olduğu için İstanbul'a devam ettim sağdan, en sağdan.

İstanbul'da 1 gün gezdikten sonra Ordu'ya dönüşte tekrar Alfin'e uğradık. Her yer kontrol edildikten sonra Triger değişiminden sonra bir şeylerin (tam hatırlamıyorum ) senkron olmadığını öğrendik ve düzeltilince basan bir turbo ile yola devam ettik.

Ordu'da dar bir yerde karşıdan gelen araca yol vereyim derken arka çamurluğu bir Duster'a sürttüm. Ufak bir çizik olduğu için aklımda olan komple pasta cilayı yaptırma vakti geldi. Aslında vernik atıklarını boyatmak istiyordum ama 2500 lira fiyat çekilince vazgeçtim.

31 Ağustos'ta da ablamın düğünü için Bursa'ya geçerken yolum tekrar Ankara'ya düşmüşken Öz Oto Cam'da cam değişimi yaptık. Philips H7 LED Xenon değişimi yaptık. Ampuller çok güzel fakat bizim merceklerde kör nokta yapıyor maalesef.

Düğün günü aksilik motorda yağ kaçağı olduğunu farkettim. Yine Şükrü abi ile görüştükten sonra zarar vermeyeceğini öğrendim ve devam ettim fakat sızan yağ manifolda akınca çıkan duman korkuttu. Yine Şükrü abinin ve Oğuzcan abinin yönlendirmesi ile Bursa'da Aytuğ Acar abimizin yanına gittim. Ertesi gün yola çıkacağım için yetişmez dedi ve sızan yağı temizledi. Buradan teşekkür ediyorum. Sonra yine hafta sonu olduğu için Ankara'ya geçip bir gece kalıp ertesi sabah tekrar Alfin yolu. Bu sefer kısa süren vakum pompası contası değişimi sonrası tekrar Ordu'ya döndüm ve oradan da iş başı için Van'a geldik.

Burdan Mermi'yi bana layık gören @h.t abiye, aldığımdan beri her soruma cevap vermeye çalışan, bakım öncesi sonrası yardımını eksik etmeyen @OğuzCanAlantor abiye ve Şükrü abiye çok teşekkür ediyorum.

Tatlı kızı ile Alfin'de denk geldiğimiz @Erkay KAHYA abiye de çok selamlar.

Mermi 209000 km oldu. Burdan sonrası bize Alfa'dan başkası haram. Km yükseldiği için yerini doldurabilecek bir 159 veya başka gir Giulietta ile değişmeyi düşünüyorum. Başka türlü başına bir dert gelmedikçe bize ayrılık zor görünüyor.

Yolum düşerse bir enjektör bakımı düşünüyorum, bazı sabahlar çalışması uzadı ve ilk aldığımda 5 kişi 160 ile çıktığım yokuşu 140 ile çıkar oldu. (Belki de kilo aldık).

Collezione jantlarım çok kötü durumda, bakım istiyorlar.

Bunlar dışında hâlâ mağaza camlarında izlerken mest oluyoruz, hâlâ camdan bakıp görünce iç çekiyorum.

Keyifli kilometreler diliyorum.

Birkaç fotoğraf bırakalım.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınızın bakımının yapıldığı gün ben de Alfin'deydim. Üst katta oturuyorduk, işiniz bitmek üzere olduğu için tanışma fırsatı bulamadık. Aracın her türlü bakımını yaptınız sizi çok daha uzun kilometreler bile üzeceğini zannetmiyorum. Aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.  :clover: :nazar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Ogzhan

• Membro
« #126 : 30 Eylül 2019, 22:26:47 »
Aracınızın bakımının yapıldığı gün ben de Alfin'deydim. Üst katta oturuyorduk, işiniz bitmek üzere olduğu için tanışma fırsatı bulamadık. Aracın her türlü bakımını yaptınız sizi çok daha uzun kilometreler bile üzeceğini zannetmiyorum. Aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.  :clover: :nazar:
Kusura bakmayın ben hatırlayamadım ama eşim hatırladı. Servislerde meraktan yerine oturamayan kesimdenim maalesef.

Başka bakımlarda görüşmek üzere, teşekkür ederim.

Erkay KAHYA

• Membro
« #127 : 01 Ekim 2019, 22:07:19 »
 :nazar: mermiye kocaman masallah.  :yukari-ok:

Ogzhan

• Membro
« #128 : 11 Ekim 2019, 23:26:03 »
:nazar: mermiye kocaman masallah.  :yukari-ok:
Teşekkür ederim abi.

210000 olduk.

h.t

• Membro
« #129 : 12 Ekim 2019, 09:57:48 »
Maşallah kardeşim :clover: ayda kaç kilometre yapıyorsun öyle ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ogzhan

• Membro
« #130 : 12 Ekim 2019, 20:19:48 »
Maşallah kardeşim :clover: ayda kaç kilometre yapıyorsun öyle ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abi okul ilçede olduğu için günlük 70-80 km yapıyorum maalesef. Arabayı kapıda tutacak alternatiflerim var ama içim el vermiyor benim yatmasına.  :arkadasim:

GoogleTagged