Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v - Giuseppe Bussoya Selam Olsun  (Okunma sayısı 2027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayakliPC

• Membro
İyi dilekleriniz ve olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bir kaç before&after ile devam edelim;

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

erdem1904

• Membro
İyi günlerde kullanın,  :nazar:
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

olcaycharger

• Membro
Gülle gülle kullanın. Hazine sayılacak bir araç almışsınız gerçekten.

Bir Busso sahibi olarak ben bile kıskandım :p

Bol bol fotoğraf bekliyoruz. İçinden dışından modifikasyon ve ya tamirlerden. Brembo fren kitini çok merak ediyorum. Çünkü benimde projelerim arasında.

Bariz iyileştirme kattı mı? Tavsiye eder misiniz?

Bende pek yakında bir konu açacağım. Arşivliyorum şu anda. Eksikler bitmiyor valla :duvar: 
Olcay Meral
1998 156 2.5 V6 24V Nero

ayakliPC

• Membro
İyi günlerde kullanın,  :nazar:

Teşekkür ederim  :yukari-ok:

ayakliPC

• Membro
Gülle gülle kullanın. Hazine sayılacak bir araç almışsınız gerçekten.

Bir Busso sahibi olarak ben bile kıskandım :p

Bol bol fotoğraf bekliyoruz. İçinden dışından modifikasyon ve ya tamirlerden. Brembo fren kitini çok merak ediyorum. Çünkü benimde projelerim arasında.

Bariz iyileştirme kattı mı? Tavsiye eder misiniz?

Bende pek yakında bir konu açacağım. Arşivliyorum şu anda. Eksikler bitmiyor valla :duvar:

Aracın stok frenleri aldığımda kesinlikle bu güçteki bir araç için yetersizdi.
Üzerinde yeni bir set Continental Premium Contact 6 takılı olmasına rağmen frenlerin bu kadar geriden geliyor olması kabul edilebilir gibi değildi. Sonuçta bizler VAG grubu araçlar gibi turbo dizel araçlarımıza yazılım atıp stok frenle kullanan insanlar değiliz.
Önce güvenlik diyerek aracın yol tutuşu ve fren performansını arttıracak güvenlik güncellemelerini yaptık.

286mm stok disk yerine 305mm Brembo disk, stok fren balatası yerine Ferodo DS 2500 yarış balataları ve en önemlisi stok kaliperler yerine 4 piston Brembo kaliper takıldı.
Pedal hissiyatını arttırmak için ise çelik fren hortumları kullanılarak fren sistemindeki tüm hidrolik boşaltıldı ve yerine yüksek kaynama dereceli DOT 5.1 fren hidroliği koyuldu.

Şu an ideal ve yeterli bir fren performansına sahip olduğunu söyleyebilirim yalnız bu upgrade sırasında ufak bir yanlışlık yapmışım. Çelik fren hortumlarının uçlarının 90° olması gerekiyormuş fakat Alfaowner'dan gözüme kestirdiğim MiTo setupı üzerinden ilerleyince bu noktayı atlamışım. Bu sebeple aşağıdaki resimde göreceğiniz yurt dışından getirttiğim çelik fren hortumlarını kullanamadık. Taşıyıcı burçların değişmesinin de %3~%5 arası bir iyileştirme yaptığından bahsedildiği için bunları da ekledik. Son olarak belirtmek istediğim bir husus olacak. Evet arka taraftaki frenlerde herhangi bir kaliper, disk veya balata güncellemem olmamasına rağmen çelik fren hortumu kullandık. Sadece önlerde upgrade yapıldığı için önlerde çelik fren hortumu kullanmak olmaz, muhakkak arkalarda da çelik fren hortumu kullanılmalı. Aksi halde arka fren hortumları genişleyerek pedal hassasiyetini aynı stok versiyondaki gibi kaybetmenize sebep olabilir.

Yabancı forumlarda disk boytunu yükseltmeden sadece 4 piston kalipere geçmenin bile yeterli olacağı yönünde yorumlar olmasına rağmen yapmışken tam yapalım düşüncesiyle biz tamamını güncelledik.

Son olarak, 4 piston Brembo'lar mevcut 17" jantların içerisine sığmadığı ve elimizdeki 18" Alfa GT jantlarını kullanmak istemediğimiz için 5x98'lik 15mm spacer yaptırdık. Tabii ki buna uyumlu bijonlar da özel olarak ayarlandı.

ayakliPC

• Membro
frenler satılığa çıkmış değişiklik var galiba ?
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-alfa-romeo-156-5x98-uyumlu-brembo-4-piston-kaliper-disk-balata-705762890/detay

Merhaba,

Sadece frenler değil maalesef araç komple satılık.
Nazar mı diyeyim bilemiyorum fakat talihsiz bir kazaya karıştım. Bu kadar zaman harcadığım bu denli güzel bir projenin bu hale gelmesi beni çok üzdü.
Toplayamayacağımdan değil, kaza sebebiyle soğuduğum ve zaman harcamak istemediğim için zor bir karar alarak bu şekilde satmaya karar verdim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-alfa-romeo-156-2.5-v6-24v-hic-lpg-takilmadi-706444187/detay/

coyote

• Membro
Böyle temiz bir 156'yı bu halde görmek üzdü. Geçmiş olsun.

olcaycharger

• Membro
Çok geçmiş olsun kardeşim. 

Çok şükür sende / sizde birşey yok.

Aracı böyle görmek beni de çok üzdü.  Ne kadar emek ve para harcadığın ortada.

Nazar değdi :(

Inşallah tekrardan daha iyileri nasip olur.

SM-A530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olcay Meral
1998 156 2.5 V6 24V Nero

devirsever

• Membro
Cok gecmis olsun  :(
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6 (Güncel)
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 TB (Güncel)

Makif

• Membro
Çok geçmiş olsun. Nazar değirdik galiba.

tunerviper

• Membro
Geçmiş olsun. Cana bir şey gelmemesi önemli.
Turbo Twin Spark

Fatihob

• Membro
Geçmiş olsun :(
..

Sercan Keklik

• Membro
geçmiş olsunn
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeo'su

TRSemih

• Membro
:/

hasar ürkütücü görünmedi, bir ilhamla toplarsınız bence. ani karar vermeyin.

geçmiş olsun.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

murat_016

• Membro
geçmiş olsun toplanır bişey yok abartılacak

Testarossa

• Membro
Gerçekten üzüldüm.Bence toplayın kesinlikle .

Tolga033

• Membro
Geçmiş olsun :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hannibal

• Membro
Çok geçmiş olsun. Maddi zararlı kazalar insana buruk bir şükür ettirirken, bu şekilde en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş proje araçların, filmin yarıda kesilmesi gibi kazaya karışması insanı ne olursa olsun üzüyor. Hayırlısı neyse o olsun diyelim; satılacaksa da, kalıp devam edilecekse de...
34BM8702 | Yusuf TURAN

ayakliPC

• Membro
Tüm arkadaşlara gemiş olsun dilekleri için teşekkür ediyorum.

Tamamen hevesim kırıldığı için elden çıkartıyorum fakat malum site üzerinden gelen mesajları gördükçe insan sinirlenmiyor da değil. (Hepsi için değil tabii ki çünkü forumdan ilgilenen ve gayet kibar üslup takınan arkadaşların hakkı yenmez)
Fiyatta indirime gitme ihtiyacı hissettim çünkü anladığım kadarıyla böyle bir araç üzerinde kimse 4 piston Brembo kaliper setine ihtiyaç duymuyor.
Bu sebeple ben de aracığı aldığım zamanki gibi stok fren sistemine çevirdim fakat Eibach coilover ve viraj demir çubuklarını araç üstünde bıraktım.
Fren kiti için (4 piston Brembo kaliper + 305mm brembo disk + Ferodo DS2500 yarış tiipi fren balatası) ayrı bir ilan açarak aracın fiyatında ciddi bir düşüş yaptım.

Çok şükür ki kimsenin canına bir şey olmadı. Olan sadece bu kadar ince düşünülerek ve paradan çok çok daha değerli olan zaman ve emek harcanarak güzel bir kondisyona getirilen araca oldu.

Hayırlısı böyleymiş, nasip, kısmet diyor hepinize hayırlı günler diliyorum.

Testarossa

• Membro
Tahmini masrafı nedir bu aracın

ayakliPC

• Membro
Aracınızın üzerindeki Eibach coiller aşağıdakiler sanırım. Bunları sıfır olarak alıp, 156'ya siz mi takmıştınız?

http://web2.carparts-cat.com/default.aspx?32=8811&51=11200039493&55=PSS65-10-002-02-22&35=112&125=0&36=190&124=190&14=4&34=0,2047568&1146=190&1105=1&10=EAA7046EBFB945D7BCEE4FFA6413775C279004&12=140

Linki açamadım fakat bendekilerin fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum.

ayakliPC

• Membro
Tahmini masrafı nedir bu aracın

8bin civarı, işçilikle 10bin tutacağı yönünde öngörülüyor fakat ne derler bilirsiniz.
It's an Alfa. Masrafı 12bin olarak göz önünde bulundurmakta fayda var.

coyote

• Membro
Verdiğim link süreli sanırım, dün açılan link şimdi bende de açılmadı.

Verdiğim linkte, aşağıdaki PSS65-10-002-02-22 kodlu, klasik tip coilover vardı. Sizin aracın üzerindeki daha farklı bir sistem sanırım. Sanki araç yüksekliği, klasik coiloverlardaki gibi yayın amortisör üzerindeki yüksekliği değiştirilerek değil de, fotoğraftaki tüpün (amortisör mü bilemedim) yağ basıncı değiştirilerek değiştiriliyormuş gibi geldi ama, bildiğimden değil, tahmin sadece.

GoogleTagged