Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Dikkatsiz bir şöför yüzünden Giulietta'mdan oldum :(  (Okunma sayısı 1142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafaguleryuz

• Membro
Çok geçmiş olsun

Ben de benzer ama tampon boyasıyla atlattığım bir kaza yapmıştım. Yolu dikine geçmeye çalışan araç solumdaki kamyonun önünden burnunu çıkarmıştı, aracın çamurluğuna vurmuştum. Arkadaşların dediği gibi kusur sizde değil. Ben de hatasız çıkmıştım bu kazada.

Bildiğim kadarıyla SBM üzerinden hakem heyetinin kararına ek evraklarla itiraz edilebiliyor.

Anayolda olduğunuzu (geçiş üstünlüğü), en sol şeritte olmadığınızı, hız limitine uyduğunuzu, kamyonun yola giren aracın görüş açısını kapattığını ve aracın kontrolsüz girdiğini (kamyonun önündeki şeride değil daha da sağa girdiğini, hatta dediğiniz gibi oranın kavşak olmadığını kesinlikle belirtin.

2015 Giulietta Distinctive JTDm Bianco Lunare

ebirol

• Membro
Geçmiş olsun, Allah korumuş gerçekten. Tamamen kusur karşı tarafta olması gerekiyor bence de hakkınızı sonuna kadar arayın. Acil şifalar diliyorum.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

devirsever

• Membro
Cok gecmis olsun, cok benzer bir kazada aracimiz pert olmustu ve bizimkilere birsey olmadigi icin cok dua etmistim. Arac, mal ve mulk bir sekilde hallolur, sizinkilerde agir yaralanma olmadigina cok sevindim. Diger arkadaslarinda belirttigi gibi kusur donen aracta ve ozellikle sol seride park eden kamyonda, video ve fotograflarla ispatlayabileceginizi dusunuyorum.

Gorevli arkadaslarin davranisi hakkinda ise sadece gerekli mercilere sikayet oneriyorum. Devir amca dayi devri...
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
2006 GT 3.2 V6
1999 156 3.0 V6 Supercharged (Guncel)

agucba

• Amministratore
Çok büyük geçmiş olsun, öncelikle cana zarar gelmemiş olması büyük şans.

Kaza ile ilgili olarak haklı olduğunuza eminseniz, bence işin peşini bırakmayın ve gerekirse hukuki yola basvurun.

Tapatalk Bericht

///////////////

ekerem

• Membro
Büyük geçmiş olsun hocam. Adli süreçte Allah sabır versin sonunda kazanırsınız ama sabrınızı sınarlar.

Cihan82

• Membro
Çok geçmiş olsun, ailenize bir şey olmaması sevindirici..
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

Gouki

• Amministratore
Geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin.

ArinFırat

• Membro
teşekkürler arkadaşlar.bu arada kazayı ve hasar durumunu gördünüz. sizce o hızdaki çarpma ile aracın bu hale gelmesi normal mi? hafif şiddetli bir çarpma bu kadar dağıtmamalı diye düşünüyorum. ayrıca ön yolcu airbag açarken kapağı ön camı patlatıyormuş onu da öğrenmiş olduk..  fluence'e pek bişey olmadı 3 5 bin TL ile yırttılar.tam tekerlek kısmına çarptığımız için bizim araç bu hale gelmiş olabilir. kesin onun dingildir akstır amortisördür gitmiştir dedim ama sadece görünen kaporta aksamı, su deposu ve far ile yırttılar.(5 bin TL)

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 18:33:27 Gönderen: ArinFırat »

Tolga033

• Membro
Benim anlamadığım orası anayol ise o kamyonun sol şeritte ne işi var? :duvar:

Çok büyük geçmiş olsun,umarım mağduriyetinizi giderirsiniz.

orizzonte

• Membro
Çok geçmiş olsun, eşinize acil şifalar diliyorum. Naçizane tavsiyem kaza raporunuzu bilirkişiye inceletip bölge idare mahkemesine itiraz etmeniz. Görüntülerde aracınızın hızı fazla değil be diğer araç Anayol’a çıkıyor tüm kusur diğer araçta.
Tekrar çok geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

octinum

• Moderatore
Büyük geçmiş olsun. Eşinize ve çocuğunuza önemli bir şey olmaması sevindirici. Çarptığı yer ABD'de çarpma testlerinin sıkılaştırılmasından sonraki testlerde kullanılan yer, orada 64km/s hızda 2017 model D-premium segment araçlar şu hale geliyor:
https://www.youtube.com/watch?v=7Mv_glsji7I

Ben yerinizde olsam uğraşırım. Mutlaka bir avukatla. Teknik yorum olarak, burada biz de fikirlerimizi paylaşırız. Polis muhtemelen "sürücü beyanına göre tutanak tuttum, videodan haberdar değildim" falan diyecektir ama onun hakkında da ben olsam mutlaka birkaç şikayette bulunur, en azında bir-iki savunma vermesini sağlardım. İtirazınızdan olumlu sonuç çıktıktan sonra da polis hakkında görevi ihmalle zarara sebep olması üzerine bir şikayet daha. Kesinlikle kişisel olarak muhatap olmayın ama.

Kazaya gelince. Burada kusursuz tek araç sizinki. Videonun geçmişi de elinizde varsa, kamyon ve fluence kusurlu. Aslında esas kusurlu kamyon hatta. Fluence sahibinin trafikte tutanağa müdahale ettiğinden ben de kuşkulanıyorum, bu tutanakta kötü niye ararım, o yüzden onu da işin içinde tutuyorum.

1. Videodaki saniyelerden ve beyaz ticari aracın durduğu yerin olay yerine mesafesinden araç hızı rahatlıkla çıkar. Ayrıca Giu'daki hasar çarptığı noktaya göre gayet küçük. Bir de eşiniz fren yaparak geliyor galiba. Yani ilk maddeye doğrudan itiraz.
2. Fluence, eşinizin durma mesafesi (hatta fren intikal mesafesi) içinde yola çıkıyor. Yani gerek yasal olarak, gerekse teknik olarak kazandan kaçınmak için frenleme dışında yapabileceği veya yapması gereken herhangi bir şey yok. "Karşı araç görüş sahasına durulması imkansız bir mesafede, kontrolsüzce girmiştir" gibi bir itiraz.
3. Yolda kavşak olduğuna dair bir ibare göremiyorum. Hemen yarın gidip kaza yerinin etraflıca fotoğrafını, tüm tabelaları kayıt altına alacak şekilde çekin. Geçmişte duymuşluğum var, mesela yayaya çarpıyor sürücü, itiraz ediyor, karşı taraf tanıdıkları vasıtasıyla olay yerine yaya geçidi çizilmesini sağlıyor. Yüklüce bir tazminat ödemek zorunda kalmış. Anlattığınız kadarıyla mesleğinin gerektirdiği ahlaka ve namusa sahip olmayan çakal partikülü tırsıp böyle bir şey de yapmaya kalkabilir. Nihayetinde mesleğine saygısından tıyneti belli.
4. Soldaki kamyon, eğer bir süredir orada duruyorsa, arkasına uyarıcı levha vb. koymalıydı. Muhtemelen sorulursa "arabam bozuldu" falan diyecektir o da uyanıklığından. Burada da "herhangi bir işaret koymadan yolun beklemeye uygun olmayan yerinde bekleme yaptığı..." gibisinden bir şeylerle olaya dahil edilmeli.

Galiba sigorta tahkim komisyonuna başvurup, bu maddelerle kusurun yeniden dağıtılmasını istemek ilk yol.

kaanromeo

• Membro
Siz direk duvara vurmuş gibi olmuşsunuz
vurdugunuz araç nerdeyse sabit ve teker kısmına csrptigjniz için onun salıncaklari akslari vs duvar etkisi yapmış kafa kafaya yada arkadan carpsaydiniz bu kadar dagilmazdi bu hızda karşı taraf ta emerdi darbeyi.
Zaten ncapta bu hızlarda duvara vurunca daha kötü oluyor.
Tekrar geçmiş olsun

ArinFırat

• Membro
@octinum paylaştığınız ncap videosundan sonra fikrim değişti :) kaza günü ve yerine ait detaylı foto ve uzun video kaydı elimde var.izlerken sizleri sıkmamak için yüksek boyutuyla buraya yüklemedim.kamyon çarpma anından 20 30 saniye sonra u dönüşü ile uzaklaşıyor.polis kaza yerine geldiğinde bizzat eşim ve ordaki 3 5 görgü tanığı olayın gelişimini anlattı.polisin tavrı ve tüm ifadeler lehimizeydi üstelik karşı taraf telefon açıp suçu kabul etti ve lütfen şikayetçi olmayın üstümüze düşeni yaparız ricasında bulundu,.ok dedik, cana gelmedi mühim olan o dedik.. adamın trafik polisi damadı var !!! bencede o müdahale etti ve kendi lehlerine az da olsa suçları bölüştü, ki fazlasını yapamazdı göze batardı.yaralanmadan ötürü dava açmamamız için yaralı sayısı 1 gösterdi, allahtan o gün trafik kazası kaydıyla acile giriş yaptık..yani tam çakallara denk gelmişim.
bu durumda suç yüzdesi büyük oranda karşı tatafta olduğu için, yaralanmadan dolayı karşı tarafa, yanlış ve yanlı tutanak için trafik polisine ve piyasa kasko bedeli 61.750 olan aracıma 52000 değer biçip, bu rakama imza atmazsan onarıma gideriz tehdidiyle imza attıran quick sigortaya dava açmam gerekecek.

octinum

• Moderatore
Keşke sigortaya imza atmasaydınız. :( Sizin kasko mu, yoksa karşı tarafın sigortası mı bu? O kısmı biraz zor olabilir, "biz tehdit falan etmedik araç sahibine seçenek sunduk bunu seçti" diyeceklerdir.

Kusurun tamamından kurtulduğunuzda bir hesap yapıp, aradaki farkı karşı taraftan isteyebilirsiniz gibi geliyor ama. Önce olay bir yoluna girsin de. Tabii bana kalırsa şikayetlerinizde "karşı tarafın damadı var, müdahale etti" vb iddialarda bulunmayın ilk etapta. İşi karıştırmayın, sadece "kusursuz olduğum kazada rapor böyle çıktı, yanlış" gibi bir itirazda bulunsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Elbette, avukat değilim, bu işlerde de tecrübem yok, bunu daha iyi bilenler vardır. Ben sadece rapora sinir oldum. Yoksa açıkçası gri aracın (sonrasında iş çevirdiği kuşkusu olmasa) kusuru var ama bu olmayacak bir şey değil. Kamyondan ötürü göremiyor zaten, boş bulunup burnunu uzatmış, insanlık hali bile denir normal koşullarda.

fikri.şakar

• Membro
Kasko sizin aracı pert etmemiş. Sizinki anlaşmalı pert olmuş gibi bir durum çıkmış ortaya. Karşı taraftan uğradığınız değer kaybının %75 ini karşılayabilmek için acenteniz ile yada bir avukatla görüşün.

madmax

• Membro
Çok geçmiş olsun
Cansın TURGUNER
34 VE 8902 156 Selespeed
10 ACT 66 156 Selespeed
Diğer araçlarım çok da önemli değil;)

alrem2510

• Membro
Geçmiş olsun. Daha vahim tabloyla karşılaşmamaniz sevindirici tarafı. Kaza tutanağına itiraz etmelisiniz, fakat bu itiraz için avukat kullanmanızı öneririm.
polislerin konusuna gelirsek; 4 yıl diyarbakırda asker,polis ve adliye ile ortak çalışan bir kamu görevlisi(bilirkişi) olarak düşüncem hicbir şey çıkmayacağı. Ama ilk önce tutanağa itiraz edip haklı çıkarsanız, tutanağı yazan polierden  görevi suistimal ve ihmalden şikayetçi olabilirsiniz...
Tekrar geçmiş olsun.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArinFırat

• Membro
dilek ve önerileriniz için teşekkürler.her 2 araçta da kasko yok.ikisi de Quick sigorta..mütabakatnameyi imzaladım ama işleme sokmadık, pazartesi günü biri aracı görmeye gelecek,ihalede verilen fiyattan daha iyi bir teklifle gelecek.forumdan almak isteyen olur ise alırım yapar binerim diyen irtibata geçebilir.
aynen dediğiniz gibi avukatım ilgilenecek. ilk iş tutanağa, polise ve kısur oranına şikayet.inşallah sonuç olumlu olur.amacım minimum zararla kurtulmak.
yukarıdaki bazı konuları detayıyla yazmamdaki amaç; olur da aynı durum ile karşılaşacak (inşallah kimse yaşamaz) arkadaşlarımız gözlerini 4 açsınlar.tutanağı kesinlikle olay mahallinde tutun, ve bol bol fotoğraf çekin

Doğa Tosun

• Membro
Büyük geçmiş olsun....
"BMW 520i
"BMW X5
"Alfa 159 1.9 JTDm Qtronic
"Alfa MiTo 1.4 TB 

"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

umitkilic

• Membro
Allah beterinden saklasın.Yılgınlığa düşmeden,sonuna kadar hakkınızı arayın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iceberg156

• Membro
Cok cok gecmis olsun. Canlara bir zarar gelmemesi buyuk teselli. Hele ki caninizdan öte ufakli arabadayken. Umarim onda da travmatik birsey olmamistir.

Videoyu ben de izledim. Detayli, eksiksiz bir    dosya ile hakli oldugunuz bir olayin sonuna kadar takipcisi olun. Bu ulkedeki cehalet ile basa cikmak hakikaten cok zor. Oradaki nakliye kamyonu ne is yapar. Bir de sol seritte bekliyor. Cikan arac nasil o sekilde cikiyor. Polislerin tuttu tutanak nedir boyle?? Vs. Vs. Hakikaten yazik.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
geçmiş olsun dostum. uzun zamandır görüşemiyorduk yan yana alfalarınız çok şık duruyormuş ama bu olay üzdü :( eşine geçmiş olsun dileklerimizi alfistiturkey ailesi olarak iletirsin  :alfisti:
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

legolas

• Membro
Geçmiş olsun  :(

'09 147 Selespeed Blackline

ArinFırat

• Membro
Cok cok gecmis olsun. Canlara bir zarar gelmemesi buyuk teselli. Hele ki caninizdan öte ufakli arabadayken. Umarim onda da travmatik birsey olmamistir.

Videoyu ben de izledim. Detayli, eksiksiz bir    dosya ile hakli oldugunuz bir olayin sonuna kadar takipcisi olun. Bu ulkedeki cehalet ile basa cikmak hakikaten cok zor. Oradaki nakliye kamyonu ne is yapar. Bir de sol seritte bekliyor. Cikan arac nasil o sekilde cikiyor. Polislerin tuttu tutanak nedir boyle?? Vs. Vs. Hakikaten yazik.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler.. ufaklığı ilk 15 20 gün ben bırakıp aldım çünkü annesine güveni azalmıştı ve bunu dile getiriyordu ama atlattı yine annesiyle gidiyor.iznim bitti ve kendi anahtarımı eşime verdim, 1 ay oldu yaya kaldım.
saydıklarınız ancak 3. dünya ülkelerinde olabilecek saçmalıklar. bu yüzden yaşam kalitemiz düşüyor.

ArinFırat

• Membro
geçmiş olsun dostum. uzun zamandır görüşemiyorduk yan yana alfalarınız çok şık duruyormuş ama bu olay üzdü :( eşine geçmiş olsun dileklerimizi alfistiturkey ailesi olarak iletirsin  :alfisti:
teşekkürler dostum.artık elimize geçen parayla bulacaz bişeyler ancak eşim giulietta'dan başka istemem diyor :) oysa zamanında zar zor ikna etmiştim.