Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Hena koydum adını 06 ED 7022 (Giulietta )  (Okunma sayısı 2720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur Mutlu

• Membro
Hena koydum adını 06 ED 7022 (Giulietta )
« : 30 Eylül 2016, 19:05:54 »
Herkese tekrardan merhaba  :alfisti: ailesi. Küçükken okula yürüyerek giderdim. Her seferinde de park etmiş arabaların içlerine bakıp dururdum :D Bu yüzden de okula da geç kaldığım çok olmuştur. Ama sadece bir markaya daha çok hayranlıkla bakabiliyordum: Alfa Romeo'lara. O zamanlarda internetten araştırmak gibi bir imkanım olmasına rağmen nedense hiç bakmadım. Tek pişmanlığım da bu sanırım o yıllardan arabalarla ilgili kalan. 156'ler, 146'lar, 147'ler ve 159'lar, en çok baktığım modellerdi. Yaşadığımız yerden taşındığımız zamanda da Giulietta yeni çıkmıştı Türkiye'de. Yine her zamanki gibi baktırıyordu. Araba sevdam küçüklüğümden beridir büyüyor. Zamanla da Alfisti'liğe ulaştı bu sevda. Ehliyetimi almadan önce araba sahibi olmam da ayrı ironi :D Neyse. Giulietta'larda sadece benzinli de otomatik seçeneği olduğu için ve tüplü araba tercih etmediğimden dizel otomatik bir araba aldım. Onu kullandığım sürece aklım hep Alfa'daydı. İçimde de dizel otomatiği olsaydı keşke bunların diye geçiriyordum. Neyseki 2 sene sonra gerçekten dizel otomatik Giulietta'lar üretildiğini öğrenince çok mutlu oldum. Çünkü benzinli araçlara yakıt yetiştirmek zor oluyor özellikle gezen biri için  :)) Duyduğum günden sonra fırsatım olur olmaz bayiye gittim. Maalesef minyon tipli olunca pek de potansiyel müşteri konumunda bulmuyorlar sizi. Her bayide böyle bu. Yine diyorum bu tür olayların aşılması gerekiyor ne olursa olsun. Neyse konuyu daha fazla dağıtmadan devam edeyim. Arkadaşlarım ve ailem Bmw, Mercedes, Audi gibi markalar varken neden Alfa dedikleri için sürekli git gel yaşadım. Sürekli bayileri gezdim dolaştım. Test sürüşlerine çıktım, bir türlü beni test sürüşünde bile mutlu edebilen araba olmadı. En son Giulietta'yı denediğimde mutlu oldum. Hepsinden daha özel bir hissi vardı. Malzeme kalitesi evet düşük, işçilikte de bazı kusurları var ama görünmeyen yerlerde buna da evet, fiyatı da tam premiumlar ile normal araba markaları arasında konumlandırılmasına rağmen güvenlik donanımları olarak da eksik (kör nokta, çarpışma önleme, geri görüş kamerası vs...) buna da evet. Ötv indirimli alacağımız için o zamanlarda özel sipariş diye düşündük hep. İstediğim arabaların hepsi C sınıfındalardı. Arabaları doldurduğumda Giulietta'dan dolu oluyorlardı. Bu da biraz üzüyordu ama biz bu donanımlar olmadan da yaşayabildik bu zamana kadar. Daha yeni yeni giriyor hayatımıza bu güvenlik özellikleri bir takım teknolojiler vs. Açıkçası hayalet göstergeler yerine ortasında ekranı olan analog göstergeleri tercih ederim, sustalı anahtarı tercih ederim. Ben daha çok teknolojik değil de mekanikle teknolojinin uyumunu seviyorum. Bu yüzden o kadar dolu dolup olmaması umrumda olmadan davrandım. Bir çok arkadaşım da karşı çıktı çünkü pahalı oluyordu ve kol dayaması bile yok diye feryat ediyorlardı :D Bana lazım olmayan bir şey kol dayama ayrıca o spor koltukları da bayıldığım için aldım. Neyse. Bir şekilde sipariş edildi ve benim gibi dopdolu almış olan sipariş eden de vardı o da yurt dışında olduğundan ve 3 ay sonra geleceğinden ötürü siparişi bana kaydırdılar. Tamamen şans olmuştu ve çok daha heyecanlandırmıştı beni bu durum. Araba Ağustos'un sonuna doğru geldi. Ancak darbe dolayısıyla bir çok işlem aksadığı için trafiğe çıkartamadık. Sonunda 03.09.2016 saat 3'e doğru arabayı teslim aldık. O kadar heyecanlıydım ki aldığım paspasları bile unutuyordum :D (Ama geri dönüp aldık :)) ) Buradan Akota Bayi'nin satış müdürü Murat Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolsun foruma şikayetimi yazdıktan sonra @Gouki sayesinde bir şekilde ulaşıldı bana ve çok yardımcı oldu. Benim yaşadığım bu olayın konu başlığını alt kısma link olarak atacağım. Böylelikle güzel bir ailenin parçası oldum. Herkese keyifli sürüşler. Yakın zamanda fotoğraflarını da paylaşacağım. Son olarak dizel otomatik kombinasyonlu Super donanımlı arabamda seçtiğim opsiyonlar ise şunlar;
- Spor Paket 1
- Mat Gri boya
- Bose Müzik Sistemi
- Navigasyon
- 18 inçlik 8c siyah jantlar
- Açılır Cam Tavan

Yaşadığım olay ile ilgili link: http://www.alfistiturkey.com/forum/servisler-galeriler/ankara-akota-bayi'nin-saygisizligi-ve-ilgisizligi/

(Bu arada Hena, mutluluk ve sevgi anlamına geliyor :) )
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Ynt: Hena koydum adını 06 ED 7022 (Giulietta )
« #1 : 30 Eylül 2016, 19:59:11 »
Hayirli ugurlu olsun diyelim bizde  :alfisti:
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

Onur Mutlu

• Membro
« #2 : 30 Eylül 2016, 20:05:14 »
Hayirli ugurlu olsun diyelim bizde  :alfisti:

Sağolun daha iyisi sizin olsun :)

ssg

• Membro
« #3 : 30 Eylül 2016, 20:10:21 »
Hoşgeldin kardeşim. Adım adım takip ettim alış süreci. Güzel fotoğraflarını bekliyoruz. Kazasız, belasız, keyifli sürüşler :nazar::clover:
Giulietta 1.6 JTDm
GT 2.0 JTS Selespeed

octinum

• Moderatore
« #4 : 30 Eylül 2016, 21:20:53 »
Hayırlı olsun. Şöyle şehir içi ve dolu yollarda sakince, virajlı dağ yollarında istediğiniz gibi; her halükarda kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. :)

Bu arada Akota meselesinin mutlu sona bağlanmasına sevindim. Yıllar sonra hanıma Giulia alacak duruma gelene kadar sıfır araba almak gibi bir olasılığım yok ama Murat Bey'in işi böyle profesyonelce çözüp müşteriyi mutlu etmesini bir Alfista olarak alkışlıyorum. Alfa Romeo'nun yaşaması için ticari anlamda başarılı olması, başarılı olması için de böyle basit konuların Akota gibi Türkiye genelindeki bayilerde çözülmesi gerek.

Gouki zaten bizim Gouki'miz. :)

tarr

• Membro
« #5 : 30 Eylül 2016, 22:16:58 »
İlkokul çağlarında ev-okul yolunda bir 156 ile karışılaşmıştım ben de ilk kez bir alfa ile.
Her gün kese kese geçerdim yanından.
Güle güle kazasız belasız kullanın  :)

Onur Mutlu

• Membro
« #6 : 01 Ekim 2016, 09:39:18 »
Hoşgeldin kardeşim. Adım adım takip ettim alış süreci. Güzel fotoğraflarını bekliyoruz. Kazasız, belasız, keyifli sürüşler :nazar::clover:

Hahaha :)) Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için :) Hoşbulduk  :arkadasim:  :clover:

Onur Mutlu

• Membro
« #7 : 01 Ekim 2016, 09:46:45 »
Hayırlı olsun. Şöyle şehir içi ve dolu yollarda sakince, virajlı dağ yollarında istediğiniz gibi; her halükarda kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. :)

Bu arada Akota meselesinin mutlu sona bağlanmasına sevindim. Yıllar sonra hanıma Giulia alacak duruma gelene kadar sıfır araba almak gibi bir olasılığım yok ama Murat Bey'in işi böyle profesyonelce çözüp müşteriyi mutlu etmesini bir Alfista olarak alkışlıyorum. Alfa Romeo'nun yaşaması için ticari anlamda başarılı olması, başarılı olması için de böyle basit konuların Akota gibi Türkiye genelindeki bayilerde çözülmesi gerek.

Gouki zaten bizim Gouki'miz. :)

Çok teşekkür ederim, şimdiden 1100 küsür km oldu. Çok memnunum her kullandığımda da beni mutlu ediyor :D Benimde muhtemelen yıllar sonra Giulia alma planlarım var :D İnşallah gönlünüzce olur ve sahip olursunuz. Giulia, Alfa'nın yeni nefesi bence. Murat Bey gibileri lazım her alanda. Maalesef Türkiye koşullarında zor olsa da bir şekilde örnek alınıp "Biz de böyle yapabiliriz!" demeleri gerekiyor. Alfa Romeo'nun başarılı olabilmesi biraz da Giulia'ya bağlı. 190-200 bin bandından geleceği söyleniyor Giulia'nın benzinlisi, dizeli de 280 bin ve oldukça yüksek rakamlar maalesef.  Umarım pazarlamalarını iyi yaparlar da yollarda biraz Giulia görürüz hiç olmazsa.

Onur Mutlu

• Membro
« #8 : 01 Ekim 2016, 09:48:38 »
İlkokul çağlarında ev-okul yolunda bir 156 ile karışılaşmıştım ben de ilk kez bir alfa ile.
Her gün kese kese geçerdim yanından.
Güle güle kazasız belasız kullanın  :)

Benimki 145 ile olmuştu. Ben buradayım diyen nadir markalardan biri Alfa Romeo. Ayrıca en ulaşılabilinir de bu marka. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için amin  :nazar:

denizlion

• Membro
« #9 : 01 Ekim 2016, 10:49:22 »
Hayırlı Uğurlu olsun...

alisto

• Membro
« #10 : 01 Ekim 2016, 18:22:21 »
Güle güle kullanın. Güzel konfigürasyon.

hkmtctnky

• Membro
« #11 : 02 Ekim 2016, 03:07:50 »
Hayırlı uğurlu olsun, almadan önceki konuyuda okumuştum. Sonucunda böyle güzel donanıma sahip bi giulietta sahibi olmanız gerçekten güzel.. sanırım geçen minesera dan 5t5 e kadar beraber gittiğimiz giulietta.. Selam verdim almayınca buralardan değil sanmıştım :)) farklı duran, dikkat çeken bi giulietta. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın  :nazar:
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
------------------------------------------------
06' AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)

Alfadanadam

• Moderatore
« #12 : 02 Ekim 2016, 12:16:15 »
Hayırlı uğurlu olsun. Güzel kombinsyon  :yukari-ok:

Onur Mutlu

• Membro
« #13 : 03 Ekim 2016, 08:50:25 »
@denizlion Teşekkürler, daha iyisi sizin olsun. :)
@alisto Sağolun, her Alfa Romeo gibi bu da gülümsetiyor insanı. Teşekkürler :)
@hkmtctnky Keşke yer adlarını daha iyi bilseydim. Google'dan yardım aldım :)) Ankara'da bir kaç yer var; hastane olarak da var avm olarak da. Avm olan Çayyolunda'ymış ki ben oralara yakın oturuyorum. 5t5'de Yenimahalle diye geçiyor. Selamınızı göremediysem kusura bakmayın. Alfa görsem direkt foruma aklım gidiyor zaten. Artık bir dahaki sefere ben de görürsem inşallah veririm selam :) Arabaların en dikkat çekici renkleri reklamlarda kullanılır, en çok yakışan rengi de oydu bence. Bir de beyaz araba tercihim olmadığından tercih ettim :D Teşekkür ederim, amin, daha iyisi sizin olsun.
@Alfadanadam Teşekkürler, daha iyisi sizin olsun. :)

evrenalpar

• Membro
« #14 : 03 Ekim 2016, 09:48:25 »
Güle güle kullanın hoş geldiniz. Foto isteriz  :)
206GTI (2003-2008)
A3 1.6 (2008-2010)
Giulietta M.Air (2010-2012)
Honda CR-V (2012-2013)
Audi A3 1.6TDI S-Tronic (2013 - 2016)
Alfa Romeo 159 1.9JTD SW (2016 -2017)
Giulietta M.Air TCT (2017-...)

Theillest

• Membro
« #15 : 03 Ekim 2016, 10:19:23 »
Hayırlı olsun hoşgeldiniz.

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

ealprsln

• Membro
« #16 : 03 Ekim 2016, 17:48:33 »
Güzel, sevindirici bir haber. Hayırlı olsun  :clover:
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

italiano 729

• Membro
« #17 : 05 Ekim 2016, 14:35:14 »
Güle güle kullan kazasız belasız sürüşler 🍀 🍀 🍀 hoşgeldiniz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

francobaresi

• Membro
« #18 : 06 Ekim 2016, 08:54:17 »
gule gule kullanin, resimleri bekliyoruz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cuore sportivo

TRSemih

• Membro
« #19 : 06 Ekim 2016, 09:28:01 »
Hayırlı uğurlu olsun. Dolu dolu bir araç almışsınız. Özellikle boyasını görmek için sabırsızlıkla fotoları bekliyorum.

Bu arada, Bu başlığı her defasında yanlış okuyan bir ben miyim acaba

"Adını" kelimesini başa almakta fayda var.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

ywzslm

• Membro
« #20 : 06 Ekim 2016, 10:12:09 »
Hayırlı olsun kazasızca güzel günlerde kullanın. Fotoları bekliyoruz.

Tolga033

• Membro
« #21 : 07 Ekim 2016, 20:38:14 »
Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun,fotoğrafları bekliyoruz.  :)

Onur Mutlu

• Membro
« #22 : 31 Ekim 2016, 17:07:34 »
Uzun sürenin ardından fotoğrafları koyuyorum.  :clover:

Maalesef aracım 2850 km olmasına rağmen aracım çok fazla yakıyor. Karma tüketim 6.5 dan daha fazla düşüremedim. Hep 6.5-7.5 arası yakıyor. Sorun ne olabilir?

tekin159

• Membro
« #23 : 31 Ekim 2016, 17:35:34 »
dostum hayırlı olsun whatsapp grubunda esirgediğin fotoğrafları burada çok cömert sergiliyorsun bakıyorum da :)) :))
şaka bir yana önceden de dediğim gibi, ilk araç ve 0 km araç olarak giulietta seçmen, buna cesaret etmen, benim nazarımda seni bir çok fake alfista'dan  (söz meclisten dışarı) daha üst düzey bir alfista yapıyor.
tekerine taş değmesin tekrardan  :yukari-ok: :clover: :nazar:
2006 - 159 JTDM
2011 - GIiulietta JTDM
2010 - 159 TBI

tekin159

• Membro
« #24 : 31 Ekim 2016, 17:41:25 »

"Maalesef aracım 2850 km olmasına rağmen aracım çok fazla yakıyor. Karma tüketim 6.5 dan daha fazla düşüremedim. Hep 6.5-7.5 arası yakıyor. Sorun ne olabilir? "

dostum sorun olduğunu sanmıyorum. km arttıkça elbette biraz düşer ama 5.0 5.5 gibi değerler sabit güzergah düşük devirde 70 80 km/h gibi hızlarda kullanılarak elde edilir.
benim 3.9 ortalama gördüğüm zamanlar oldu giulietta'da ama konya trafiği, çevre yolu ve gıcık kullanım + "manuel vites".
tct harika bir şanzıman olsa da manuel halen daha ekonomik yakıt verileri sunuyor.
ideal tüketimi normal şartlarda 6.0 civarında kalırsa uygundur bence.

1.4 multiair manuel ve tct konusunda çok kafa yormuştum. fabrika verilerinde tct 1 litreden faha fazla ekonomi sunuyor kağıt üzerinde. ama reel kullanımda bir kaç kişi ile görüştüm aksine manuelden 2 litre daha çok yaktığını söyledi.
2006 - 159 JTDM
2011 - GIiulietta JTDM
2010 - 159 TBI

GoogleTagged