Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Yeni oyuncak / Giu 1.4 TB TCT  (Okunma sayısı 3529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Murad

• Membro
Ynt: Yeni oyuncak / Giu 1.4 TB TCT
« #50 : 08 Kasım 2018, 11:51:08 »
Konu Gtv iken, bir çok yenileme, restorasyon, parça değişimi, bakım işlemi yapılıyor ve konu sürekli güncelleniyordu. Şimdi Giulietta'da ancak görsel değişiklikler ve görsellerle sayfayı güncel tutabiliyorum.  :kahve:

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2018, 12:01:44 Gönderen: Murad »

erim

• Membro
« #51 : 08 Kasım 2018, 13:18:42 »
Özledinmi abi gtv yi  :)

Murad

• Membro
« #52 : 08 Kasım 2018, 14:29:28 »

Ormanci

• Membro
« #53 : 08 Kasım 2018, 14:52:54 »
Gıcıklık yapayım mı :)

1.4 TB - 120 HP,
1.4 MA - 170 HP diye geçiyor  :D

Şaka maka, güle güle kullanın, gayet güzel görünüyor, maşallah.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Murad

• Membro
« #54 : 08 Kasım 2018, 15:12:09 »
Gıcıklık yapayım mı :)

1.4 TB - 120 HP,
1.4 MA - 170 HP diye geçiyor  :D

Şaka maka, güle güle kullanın, gayet güzel görünüyor, maşallah.

Teşekkür ederim.

Alfa Romeo - Giulietta (Type 940) - 1.4 TB MultiAir (170Hp)
Alfa Romeo - Giulietta (Type 940) - 1.4 TB (120 Hp)

İkisi de Tb aslında

:)

SkY

• Membro
« #55 : 08 Kasım 2018, 15:13:24 »
siyah beyaz uyumu çok güzel.. :) bu jantlar benimde çok hoşuma gidiyor :)

Murad

• Membro
« #56 : 08 Kasım 2018, 15:18:19 »
siyah beyaz uyumu çok güzel.. :) bu jantlar benimde çok hoşuma gidiyor :)

Teşekkür ederim.
Resimlerde gerçekten siyah görünmüş ama jantlar aslen füme. Ben beyaz araca klasik açık gri jant pek yakıştıramıyorum. Tabii bu kişisel bir beğeni. Füme, beyaz kontrastını seviyorum. :)

SkY

• Membro
« #57 : 08 Kasım 2018, 15:37:20 »
Teşekkür ederim.
Resimlerde gerçekten siyah görünmüş ama jantlar aslen füme. Ben beyaz araca klasik açık gri jant pek yakıştıramıyorum. Tabii bu kişisel bir beğeni. Füme, beyaz kontrastını seviyorum. :)

bende de beyaz dizel giu var bende siyah tavan ve siyah jant kombinasyonu istiyorum :) füme de olsa koyu renk yakışıyor :)

Murad

• Membro
« #58 : 08 Kasım 2018, 15:39:34 »
bende de beyaz dizel giu var bende siyah tavan ve siyah jant kombinasyonu istiyorum :) füme de olsa koyu renk yakışıyor :)

Kesinlikle katılıyorum.   :yukari-ok:

Ormanci

• Membro
« #59 : 08 Kasım 2018, 17:20:53 »
Teşekkür ederim.

Alfa Romeo - Giulietta (Type 940) - 1.4 TB MultiAir (170Hp)
Alfa Romeo - Giulietta (Type 940) - 1.4 TB (120 Hp)

İkisi de Tb aslında

:)

Pardon doğru, bazı yerlerde ayırmak için direk böyle yapmışlardı, yabancı forumlarda falan. Resmi isim böyle aslında galiba, doğrudur :D

Murad

• Membro
« #60 : 13 Nisan 2019, 20:03:30 »
Led + H&R yay.

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem1904

• Membro
« #61 : 17 Nisan 2019, 12:30:16 »
Çok güzel görünüyor  :nazar: :nazar:
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Murad

• Membro
« #62 : 11 Haziran 2019, 12:53:21 »
2 ay olmuş sayfaya bir şeyler yazmayalı. En son Nisan ayında farları ledlemiştim ve H&R yaylar ile aracı bir miktar alçaltmıştık. Son 2 ayda ise bazı keyfi ve zaruri bakımlar yapıldı. Bunları da sayfasına yazalım kayıtlı dursun.

Triger set değişimi,
4 adet fren balatası değişimi,
Disk temizleme,
Bujilerin değişimi,
Az miktar hava kaçıran turbonun revizyonu,
Tüm sıvıların değişimi,
Sararmış su haznesi değişimi,

Ayrıca geçen hafta bayram trafiğinde Mecidiyeköy civarında çok sıkışık trafikte uzun süre dur kalkta kaldım. (4 km mesafeyi 1 saat kadar sürede ilerleyebildik.)
Trafik açıldı bir süre ilerledikten sonra ''vitesi kontrol ettirin'' uyarısı verip aracı dinamik moddan naturele aldı. Gideceğim yere vardıktan sonra park ettim ve 3-4 saat sonra tekrar araca döndüğümde çalıştırıp eve geldim bir daha uyarı vermedi. Ertesi sabah İzmit tarafına yola çıktım yolda 2 kez aynı arıza uyarısını verdi. Sonraki gün dönüş yolunda ise arıza uyarısı giderek sıklaşmaya başladı. Yol boyunca 6-7 kez uyarı verip aracı naturel moda otomatik olarak aldı. Cuma akşamı Sportivo Yılmaz usta ile görüşüp cumartesi sabah yanına gittim. Bilgisayara bağladığımızda Selespeed pompa arızası kaydını gördük. Parçayı değiştirerek bu sorundan da kurtulduk.

ysbilgin

• Membro
« #63 : 11 Haziran 2019, 13:37:41 »
2 ay olmuş sayfaya bir şeyler yazmayalı. En son Nisan ayında farları ledlemiştim ve H&R yaylar ile aracı bir miktar alçaltmıştık. Son 2 ayda ise bazı keyfi ve zaruri bakımlar yapıldı. Bunları da sayfasına yazalım kayıtlı dursun.

Triger set değişimi,
4 adet fren balatası değişimi,
Disk temizleme,
Bujilerin değişimi,
Az miktar hava kaçıran turbonun revizyonu,
Tüm sıvıların değişimi,
Sararmış su haznesi değişimi,

Ayrıca geçen hafta bayram trafiğinde Mecidiyeköy civarında çok sıkışık trafikte uzun süre dur kalkta kaldım. (4 km mesafeyi 1 saat kadar sürede ilerleyebildik.)
Trafik açıldı bir süre ilerledikten sonra ''vitesi kontrol ettirin'' uyarısı verip aracı dinamik moddan naturele aldı. Gideceğim yere vardıktan sonra park ettim ve 3-4 saat sonra tekrar araca döndüğümde çalıştırıp eve geldim bir daha uyarı vermedi. Ertesi sabah İzmit tarafına yola çıktım yolda 2 kez aynı arıza uyarısını verdi. Sonraki gün dönüş yolunda ise arıza uyarısı giderek sıklaşmaya başladı. Yol boyunca 6-7 kez uyarı verip aracı naturel moda otomatik olarak aldı. Cuma akşamı Sportivo Yılmaz usta ile görüşüp cumartesi sabah yanına gittim. Bilgisayara bağladığımızda Selespeed pompa arızası kaydını gördük. Parçayı değiştirerek bu sorundan da kurtulduk.

Geçmiş olsun, öncesinde vites geçişlerinde bir sıkıntı var mıydı acaba?
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

Murad

• Membro
« #64 : 11 Haziran 2019, 14:17:46 »
Geçmiş olsun, öncesinde vites geçişlerinde bir sıkıntı var mıydı acaba?
Teşekkür ederim. Hiç bir sorun yoktu viteste. Sadece o sıkışık trafikte bir kez hafif bir silkeleme oldu o kadar.

fikri.şakar

• Membro
« #65 : 11 Haziran 2019, 23:41:52 »
Baya birşeyler yapmışsınız. Turbonun hava kaçırma belirtileri neydi, revizyon olarak naptınız, revizyon işlemini nerede yaptınız fiyat ne tuttu, birde pompa sıfırmı değişti, bunun fiyatı ne kadardı, sakıncası yoksa bilgi alabilirmiyiz. Sıkıntısız kullanırsınız umarım bundan sonra.bayada soru sordum herhalde  :) 

Murad

• Membro
« #66 : 12 Haziran 2019, 00:07:40 »
Baya birşeyler yapmışsınız. Turbonun hava kaçırma belirtileri neydi, revizyon olarak naptınız, revizyon işlemini nerede yaptınız fiyat ne tuttu, birde pompa sıfırmı değişti, bunun fiyatı ne kadardı, sakıncası yoksa bilgi alabilirmiyiz. Sıkıntısız kullanırsınız umarım bundan sonra.bayada soru sordum herhalde  :)
Turbo wesgate kapağı denen bir parça sanırım, (terim olarak  hatırlayamadım ismini) tam kapanmıyordu, bu durum da hava kaçırarak turbonun tam dolmasını engelliyordu. Bu da bilgi ekranındaki turbo basınç göstergesinden anlaşılabiliyor. Alfa garaj muttalip usta halletti. Genellikle tüm bakımlarımı orada yaptırıyorum. Pompa değişimi sportivoda yaptırdım ancak yapılan hiçbir işlemle ilgili fiyat paylaşmaktan hoşlanmıyorum çünkü fiyat konusu çok yoruma açık bir konu. Sonrasında uzayıp gidebiliyor.

fikri.şakar

• Membro
« #67 : 12 Haziran 2019, 00:13:39 »
Turbo wesgate kapağı denen bir parça sanırım, (terim olarak  hatırlayamadım ismini) tam kapanmıyordu, bu durum da hava kaçırarak turbonun tam dolmasını engelliyordu. Bu da bilgi ekranındaki turbo basınç göstergesinden anlaşılabiliyor. Alfa garaj muttalip usta halletti. Genellikle tüm bakımlarımı orada yaptırıyorum. Pompa değişimi sportivoda yaptırdım ancak yapılan hiçbir işlemle ilgili fiyat paylaşmaktan hoşlanmıyorum çünkü fiyat konusu çok yoruma açık bir konu. Sonrasında uzayıp gidebiliyor.

sağolun bilgilendirme için. Servisler pompa ile robot bütün değişiyor dedikleri için, pompa tek olarak sıfırmı değişti diye sormak istemiştim.fiyat konusu dediğiniz gibi yorumlamaya girerse uzayabilir. Tekrar sağolun

Murad

• Membro
« #68 : 12 Haziran 2019, 00:19:32 »
sağolun bilgilendirme için. Servisler pompa ile robot bütün değişiyor dedikleri için, pompa tek olarak sıfırmı değişti diye sormak istemiştim.fiyat konusu dediğiniz gibi yorumlamaya girerse uzayabilir. Tekrar sağolun
Robot ile birlikte değişmesi zorunlu değil. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra başka bir hata yoksa sadece pompa da değişebiliyor.

Dellobaltino

• Membro
« #69 : 12 Haziran 2019, 07:03:22 »
Fiyat paylaşmamanın mantığını anlamış değilim. Niye uzasın ki, ben şu paraya aldım bitti gitti. İsteyen ucuz bulsun isteyen pahalı. Forumdaki diğer insanlar da fikir sahibi olur, yarın aynı sorunla karşılaşan da yapacağı masraf konusunda fikir sahibi olur.

Kimi arkadaşımız nerde yaptırdığını söylemez, kimisi fiyat söylemez. E o zaman niye anlatıyorsunuz ki ne yaptığınızı

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gouki

• Amministratore
« #70 : 12 Haziran 2019, 08:57:08 »
Geçmiş olsun abicim, aydınlatmadan memnun musun?

Murad

• Membro
« #71 : 12 Haziran 2019, 10:36:53 »
Fiyat paylaşmamanın mantığını anlamış değilim. Niye uzasın ki, ben şu paraya aldım bitti gitti. İsteyen ucuz bulsun isteyen pahalı. Forumdaki diğer insanlar da fikir sahibi olur, yarın aynı sorunla karşılaşan da yapacağı masraf konusunda fikir sahibi olur.

Kimi arkadaşımız nerde yaptırdığını söylemez, kimisi fiyat söylemez. E o zaman niye anlatıyorsunuz ki ne yaptığınızı

işte tam da bu sebepten dolayı.
Çünkü sizin gibi biri de gelip altına bunca yorum yazıyor. Başkası da gelip keşke şu fiyata şurada yaptırsaydın, aaa pahalı almışsın, aaa ucuzmuş biz de istesek bize de verir mi vs gibi konular uzayıp gidiyor.

Ben şurada şu fiyata yaptırdım demem. Çünkü fiyat vs gibi konular yapan ile yaptıran arasında kalan konulardır. Belki yaptırdığım kişi beni çok sevdiği için uyguna yapmıştır, bir başkasına yapmak istemeye bilir. Yada beni sevmemiştir! ve bana pahalıya vermiştir. Ben 20 yıldır ticaretle uğraşan biriyim. Fiyat alan ile veren arasındadır. 6 yıldır forumdayım her alfama keyfi ve zaruri kamyon yüküyle para harcamışımdır ama bu benimle alakalı özel bir konudur.
Keyifli forumlar.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2019, 10:53:10 Gönderen: Murad »

Murad

• Membro
« #72 : 12 Haziran 2019, 10:44:09 »
Geçmiş olsun abicim, aydınlatmadan memnun musun?
Teşekkür ederim kardeşim.
Aydınlatmadan kendi holojen farlarına kıyasla memnunum. Osram, Photon, Philips gibi markalar çok pahalı olduğundan ve led teknolojisi ile ilgili hiçbir bilgim olmadığından uygun olur mu, memnun kalır mıyım gibi öncelikle denemek adına noname ucuz bir marka alıp denedim. Memnun kaldım ve önümüzdeki dönem Photon yada Philips ile değiştireceğim. 6000 kelvin, 8000 lümen yetiyor. Hem aydınlatma daha iyi hem de gündüz ledleriyle daha uyumlu. Görsel anlamda kattığı güncel etki de düşünüldüğünde fiyat fayda bence olumlu. Uzunlar da çok karanlık yerlerde ciddi aydınlatma yapıyor.

Dellobaltino

• Membro
« #73 : 12 Haziran 2019, 21:27:24 »
işte tam da bu sebepten dolayı.
Çünkü sizin gibi biri de gelip altına bunca yorum yazıyor. Başkası da gelip keşke şu fiyata şurada yaptırsaydın, aaa pahalı almışsın, aaa ucuzmuş biz de istesek bize de verir mi vs gibi konular uzayıp gidiyor.

Ben şurada şu fiyata yaptırdım demem. Çünkü fiyat vs gibi konular yapan ile yaptıran arasında kalan konulardır. Belki yaptırdığım kişi beni çok sevdiği için uyguna yapmıştır, bir başkasına yapmak istemeye bilir. Yada beni sevmemiştir! ve bana pahalıya vermiştir. Ben 20 yıldır ticaretle uğraşan biriyim. Fiyat alan ile veren arasındadır. 6 yıldır forumdayım her alfama keyfi ve zaruri kamyon yüküyle para harcamışımdır ama bu benimle alakalı özel bir konudur.
Keyifli forumlar.
Ben sizin gibi ticaretle uğraşmıyorum ama serbest piyasa ekonomisinde bir ürünün veya hizmetin fiyatının bilinir olmasının doğal olduğunu düşünüyorum. Devlet sırrı muamelesi yapılmasını, en azından forum gibi arkadaşça paylaşımlar ve yardımlaşmaların yapıldığı bir mecrada garip buluyorum. Tabiki bu konuda özgürsünüz, sizi kimse zorlayamaz. Paylaşımlarınız hakkında pek yorum yapılmasından hoşlanmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Bir daha yapmayacağımdan emin olabilirsiniz

agucba

• Amministratore
« #74 : 13 Haziran 2019, 10:04:46 »
Teşekkür ederim kardeşim.
Aydınlatmadan kendi holojen farlarına kıyasla memnunum. Osram, Photon, Philips gibi markalar çok pahalı olduğundan ve led teknolojisi ile ilgili hiçbir bilgim olmadığından uygun olur mu, memnun kalır mıyım gibi öncelikle denemek adına noname ucuz bir marka alıp denedim. Memnun kaldım ve önümüzdeki dönem Photon yada Philips ile değiştireceğim. 6000 kelvin, 8000 lümen yetiyor. Hem aydınlatma daha iyi hem de gündüz ledleriyle daha uyumlu. Görsel anlamda kattığı güncel etki de düşünüldüğünde fiyat fayda bence olumlu. Uzunlar da çok karanlık yerlerde ciddi aydınlatma yapıyor.

Ne zamandır soracağım, ha şimdi soruyorum, ha birazdan sorarım diye diye bayağı vakit geçti üzerinden. Sağ olsun Özgün sormuş benim yerime.
Ve ben fırsat bulup hala daha alamadım LED'leri. Sipariş verip göndertmek dert değil de, olmayınca olmuyor işte.
Olmadı, LED'leri Photon veya Philips ile değiştirdikten sonra, çıkanları ben alırım.  ;)

///////////////

GoogleTagged